Fransızca öğrenmek ne kadar sürer?

299712

Decipat
Merhaba, Fransızca öğrenmek istiyorum ve gerçekten çok istiyorum. Aksanları falan inanılmaz hoşuma gidiyor.

Sizce kaç ayda öğrenirim yani B1 olurum?

Ayrıca ne gibi avantaj sağlar Fransızca?

Ve mutlaka öğrenmek gerek dediğiniz 3 dili önemli sırasına göre sıralar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Fransızca öğrenmek istiyorum ve gerçekten çok istiyorum. Aksanları falan inanılmaz hoşuma gidiyor.

Sizce kaç ayda öğrenirim yani B1 olurum?

Ve mutlaka öğrenmek gerek dediğiniz 3 dili önemli sırasına göre sıralar mısınız?
Ne kadar verimli çalıştığına bağlı.

Senin öğrenme kabiliyetine ve çalışmanın verimliliğine göre değişir. Ortalamanın üzerinde biriysen ve günde 3-4 saat hem verimli hem de öğretmen tarafından takip edilen bir çalışma yaparsan B2 düzeyini bitirmek 8 ay sürüyor. B1 için 6 ay. Kabaca öğrenim süresi için kişiye göre tahmini B2 için 8-12 ay, B1 için 6-9 ay diyelim.

Öğrendiğin her dil gibi, ana dil olarak konuşulan ülkelerle iş yapma şansı veriyor. Yeni kültürden yeni insanlarla tanışırken iletişim kurmanı sağlıyor. Mesela Fransızca öğrendiğim dönemde 6. aydayken Fransızca iş mülakatına girdim, çok zorlandım ama gelirimi epey yükselten bir iş anlaşması yaptım. 1 tane 25 yıllık, 3 tane de 19 yıllık Fransız çocukluk arkadaşım var. Öğrenirken onlarla Fransızca konuşmamın ve her ay 1 hafta Fransa'ya gidebiliyor olmamın faydası büyük oldu.

Mutlaka öğrenmek gerek dediğiniz 3 dili önemli sırasına göre sıralar mısınız?
İngilizce dışında mutlaka öğrenilmesi gereken bir dil daha yok. "Küresel olmayan" sadece tek ülkede konuşulan ama ülkenin nüfusu fazla diye Çince gibi en çok konuşulan diller arasındaki dilleri öğren diyenlere kulak asma.

Çalışacağın alan ve çalışma fırsatı yakalamak isteyeceğin ülkeye göre öğrenmen gereken diller değişir.

Ayrıca şunu da söyleyeyim; B1 düzeyinde olmak bir dili tam anlamıyla bilmek demek olmuyor. Sadece bazı kısıtlı konularda insanlarla iletişime girmene fayda sağlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı