Free Sync ile G-SYNC aynı performansı sağlar mı?

WOLPA

Hectopat
HDMI'la açamazsın kardeşim bak adam link paylaşmış yukarıda. DP girişi varsa monitöründe DP kablosu ile bağlaman lazım. DP girişi yoksa zaten açamazsın hiçbir şekilde G-SYNC'ı.

Benim anlatmaya çalıştığım; Free Sync ile G-SYNC aynı performansı sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda tatminkar bir cevap. Teşekkürler.

FreeSync kablo ve yazılım ile G-Sync ise monitörde bulunan ayrı bir teknolojiyle yapılır bu açıdan baktığımız zaman G-Sync daha pahalıdır ama ikisi de birbirine çok yakındır.

Dosya Ekleri

• nvidia-g-sync-hdr-monitorler-geliyor-sdn-01.jpg
    nvidia-g-sync-hdr-monitorler-geliyor-sdn-01.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 33
Burada ikisi de iş görür diyor, hangisinin daha iyi yırtılma önlediğini söylediğini göremedim.

Sonuç itibarıyla sadece PC'ye bağlı bir monitör alıp kullanacaksanız G-Sync ve NVIDIA ekran kartı ikilisi gayet güzel ancak PC'nin yanında konsol ve medya oynatıcı da bağlayacaksanız FreeSync ve AMD ekran kartı ikilisi daha yararlı olacaktır. Özellikle APU HTPC sistemlerinde TV yerine dev ekran FreeSync monitör ile çok değişik kurulumlar yapılabilir. PC de tercih olarak G-Sync demiş Ali hocam hangisi daha iyi bir şey yok bence ikisi de aynı işlevi yapıyor tercih bütçeye ve size göre değişiyor.

Kardeşim benim ben hangisi daha iyi diye cevap yazmadım oraya iyi oku ondan sonra cevap ver.

Tamam işte sen daha iyi diye yazmadın onu dedim. Arkadaş hangisi daha iyi, ikisi de aynı performansı verir mi diyor. Sen ikisi de yırtılmayı azaltıyor demişsin konu bu değil.
Asıl sen doğru anla cümlemi.

Geri
Yukarı