Çözüldü Freedos Bilgisayara Windows 10 Kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atolay

Hectopat
Daha fazla  
Freedos bilgisayar alacağım. Şu an Windows 10'un çıktığını gördüm. Bilgisayarıma Creation Tool'u indirdim Window'sun sitesinden ve programı açınca bana sordu bu bilgisayarımı yükseltmek istersin yoksa bir kayıt cihazına medya dosyası mı oluşturalım diye. Ben de USB'me Boot etmek istediğimden Windows 10’u (çünkü alienware geldiğinde hazır olsun istiyorum ve Freedos gelecek) 2. seçeneği seçtim ve USB belleğimi takıp devam ettim 64 bit seçeneğini seçtim. Ve şu an yükleme %10'da. Sormak istediğim şey yükleme bittikten sonra artık elimde bir Windows 10 USB Boot cihazı mı olacak? Freedos bilgisayara takıp direk formatlayabilir miyim? Windows 10 işletim sistemini kurabilir miyim? Çünkü Windows 7'den veya Windows 8'den yükseltmeyeceğim. Direk içinde işletim sistemi olmayan bir sisteme kuracağım. Cevaplarsanız çok minnettar kalırım. Bu konuda bilgi sahibi olabilecek bir siz varmışsınız gibi geldi. İnternette pek bir şey bulamadım. Şimdiden çok teşekkürler, cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elinde ISO dosyası olacak işlem bittiğinde. Rufus gibi bir araçla USB'ne yazdırarak temiz kurulum yapabilirsin. Etkinleştirilememiş şekilde kullanacaksın sadece. Tek sıkıntın o. Yoksa istediğin gibi kurabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elinde ISO dosyası olacak işlem bittiğinde. Rufus gibi bir araçla USB'ne yazdırarak temiz kurulum yapabilirsin. Etkinleştirilememiş şekilde kullanacaksın sadece. Tek sıkıntın o. Yoksa istediğin gibi kurabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 kurmak için cihazda herhangi bir sistem olmasına gerek yok. Yani illa yükseltme yapacaksın diye bir şey yok. Her işletim sisteminde olduğu gibi windows 10 da herhangi bir sistem kurulu olmasada cihazına kurulabilir. İlk kurulumda şöyle sorunlarla karşılaşabilirsin:
Flash diskten boot nasıl edilir,
UEFI nedir, BIOS nedir,
GPT nedir, MBR nedir,
FAT32 nedir, NTFS nedir,
bunları öğren.
Daha önce format attıysan zaten bunların çoğuna aşinasındır. Bilmiyorsan kesinlikle öğren sonra başın ağrımasın.

Hortlamış konuymuş kusura bakmayın neyse bilmeyenler okurda faydalanır belki :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı