FreeDOS Laptop'a nasıl Windows 10 kurulur?

Konuya mesaj yazıp çıkmıştım, beş sayfa olmuş. :)

İndirdiğiniz ISO'da bir sorun olabilir mi? İlk mesajda belirtmiş olduğum gibi Microsoft'un kendi aracını indirdiğiniz takdirde hiçbir ayar yapmada USB'ye yazıyor.

Onu denedi hocam arkadaş önceki sayfadaki hatayı aldı. Bizde alternatif sorunlara bakıyoruz. Bu işi bugün çözeceğiz inşallah.

Konuya mesaj yazıp çıkmıştım, beş sayfa olmuş. :)

İndirdiğiniz ISO'da bir sorun olabilir mi? İlk mesajda belirtmiş olduğum gibi Microsoft'un kendi aracını indirdiğiniz takdirde hiçbir ayar ihtiyacı olmadan USB'ye yazıyor.
Microsoft'un aracıyla da denedim.
Disable yapınca kurulum geldimi hocam. Halihazırdaki mbr ile formatı başlatın başlarsa sonrasına bakarız GPT kurarız.
Ya sinirlenip o halini silmiştim tamamen. Şimdi rufus'e gpt-uefi-fat32 yazdırıyorum.

Final ödevim vardı, videosu editlemesine uğraşacaktım tüm günümü bu aldı. Umarım olur da yarın 100 lira vermem :D
Bende vermeyin diye bu kadar uğraştım hocam. Bilgisayarcıya vermek gerçekten sorun. Adam bilgisizse kasayı sizden habersiz açıp içine müdahale edebilir ve ürün garanti dışı kalabilir. Hele de kötü niyetli biriyse içindeki parçaları bile değiştirebilir. Başıma geldi o sebeple. Bu yüzden mümkün olduğunca uzak durmak gerek, gerekirse yöntemini öğrenmek yada yardım almak en iyisi.

Disk bölüm düzeni: GPT
Hedef sistem: UEFI
Dosya sistemi: FAT32

Disk bölüm düzeni: MBR
Hedef sistem: BIOS ya da UEFI
Dosya sistemi: NTFS

Disk bölüm düzeni: GPT
Hedef sistem: UEFI
Dosya sistemi: FAT32

Disk bölüm düzeni: MBR
Hedef sistem: BIOS ya da UEFI
Dosya sistemi: NTFS
Denendi, olmuyor :D
Bende vermeyin diye bu kadar uğraştım hocam. Bilgisayarcıya vermek gerçekten sorun. Adam bilgisizse kasayı sizden habersiz açıp içine müdahale edebilir ve ürün garanti dışı kalabilir. Hele de kötü niyetli biriyse içindeki parçaları bile değiştirebilir. Başıma geldi o sebeple. Bu yüzden mümkün olduğunca uzak durmak gerek, gerekirse yöntemini öğrenmek yada yardım almak en iyisi.
Malesef, yine olmadı. Flashı seçer seçmez lenovo ekranına atıyor ve kalıyor.

Denendi, olmuyor :D

Maalesef, yine olmadı. Flashı seçer seçmez Lenovo ekranına atıyor ve kalıyor.

Hocam Flash'ı Rufus'tan GPT olarak yazdırdıysanız BIOS'tan Boot mode: Legacy Support Boot priority: UEFI first, Secure Boot: Kapalı OS Optimized Defaults: Kapalı veya other OS USB Boot: Açık ayarlarını yapıp tekrar deneyebilir misiniz size zahmet.

Geri
Yukarı