Çözüldü FreeDOS sisteme Windows 10 kurarken diskler gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Macella

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, internetten aldığım HP 15S-FQ2045NT 2N2n8EA model FreeDOS bilgisayarım bugün elime ulaştı. Windows kurulumu esnasında SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor farklı USB bellekten farklı Windows sürümlerini farklı USB girişlerinden denedim Shift + F10 ile açılan komut satırından da gözükmüyor BIOS üzerinden pek bir değiştirilecek ayar yok fakat SSD takılı olduğu gözüküyor. Sabahtan beri ne yaptıysam çözemedim SSD sıkıntılı olabilir mi?

Kurulum.jpeg
Kurulum1.jpeg
Kurulum2.jpeg
Kurulum3.jpeg
Kurulum4.jpeg
Kurulum5.jpeg
Kurulum6.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4. resimdeki UEFI II Configuration yazan yerden. Bir de USB belleğinizi oluştururken nasıl oluşturdunuz. MBR olarak mı?

Hocam maalesef oraya tıklayınca herhangi bir işlem yapılmıyor. Windows'un kendi sitesindeki aracı kullanarak USB'ye yüklemiştim daha önceleri defalarca kez böyle yaparak format atıyordum fakat ilk defa başıma bu geliyor.

4. resimdeki UEFI II Configuration yazan yerden. Bir de USB belleğinizi oluştururken nasıl oluşturdunuz. MBR olarak mı?

Az önce refus kullanarak forumdaki ISO dosyasını GPT olarak yazdırdım fakat sonuç gene aynı hâlâ gözükmüyor.
Uzun uğraşlar sonucu yabancı forumlarda çözümü buldum:

Intel'in sitesinden F6FLPY-X64 (Non-Intel® VMD).ZIP isimli dosyayı indirip RAR'dan çıkartıp kurulum USB'sine kopyaladım kurulum yaparken SSD'nin gözükmediği yerdeki sürücü yükle seçeneğine tıklayıp USB bellekten ZIP'ten çıkarttığım klasörü bulup seçtim ve 2 driver gözüktü fareyle ikisini birden seçip kurunca gözükmeye başladı

İndirme linki: https://downloadcenter.intel.com/download/29978/Intel-Rapid-Storage-Technology-Driver-Installation-Software-with-Intel-Optane-Memory

Not: Başka bilgisayar modelleri için farklı driver kurmanız gerekebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
UEFI'yi kapatıp denediniz mi?

Hocam maalesef oraya tıklayınca herhangi bir işlem yapılmıyor. Windows'un kendi sitesindeki aracı kullanarak USB'ye yüklemiştim daha önceleri defalarca kez böyle yaparak format atıyordum fakat ilk defa başıma bu geliyor.

Az önce refus kullanarak forumdaki ISO dosyasını GPT olarak yazdırdım fakat sonuç gene aynı hâlâ gözükmüyor.
Uzun uğraşlar sonucu yabancı forumlarda çözümü buldum:

Intel'in sitesinden F6FLPY-X64 (Non-Intel® VMD).ZIP isimli dosyayı indirip RAR'dan çıkartıp kurulum USB'sine kopyaladım kurulum yaparken SSD'nin gözükmediği yerdeki sürücü yükle seçeneğine tıklayıp USB bellekten ZIP'ten çıkarttığım klasörü bulup seçtim ve 2 driver gözüktü fareyle ikisini birden seçip kurunca gözükmeye başladı

İndirme linki: https://downloadcenter.intel.com/download/29978/Intel-Rapid-Storage-Technology-Driver-Installation-Software-with-Intel-Optane-Memory

Not: Başka bilgisayar modelleri için farklı driver kurmanız gerekebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49.jpeg
    129,3 KB · Görüntüleme: 217
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49 (1).jpeg
    122,7 KB · Görüntüleme: 203
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.33.49 (2).jpeg
    117,1 KB · Görüntüleme: 188
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm