Freelancer işi yüzünden dava edilir miyim?

Sözleşme var mı? Aldığınız ücret bir sınırı geçiyor mu, fatura falan kestiniz mi yani? Pek bir şey çıkacağını sanmıyorum açıkçası. Wp kayıtlarını falan silmeyin. Tebligat gelirse bir avukat bulun ve üstüne gidin meselenin. Ki Beelki mahkemeye bile çıkmama olasılığınız olabilir avukat takip eder vs. Avukat şart ama.

Aileye de gayet açıklayabilirsiniz. Ortada sizin açınızdan yanlış olan bir şey yok çünkü. Şöyle durumda kalsam ve ailem bana destek olmak yerine köstek olursa açıkçası nasıl ailem diyeceğim ki onlara bir daha? Ortada bariz size haksızlık yapılıyor. Hatta eve kağıt gelmeden durumu anlatın şimdiden, şaşırmasınlar.

Şimdi, yiyeceğini sanmıyorum. Yesen bile, bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Freelancer bir iş yapmışsın, kazancının büyük olduğunu sanmıyorum, bu yüzden vergi kapsamına girmediğini düşünüyorum.

İşi düzgün yapmışsın, program çalışıyor. Sırf "beğenmedim" gibi bir bahane ile iade edebileceğini düşünmüyorum, şayet bir sözleşme olması gerekirdi. "İade" v.s gibi.

Ama bilemeyeceğim, burada hatalı taraf çıkacağını düşünmüyorum, örneğin ROBLOX'ta bir adama para vererek build yaptırabilirdim, buildini beğenmeyip paramı isteyebilirdim ama resmi bir iş olmadığı bir sonuç çıkmazdı, bu da buna benziyor.

Bilen birisi varsa bizi yeşillendirsin.

Sözleşme var mı? Aldığınız ücret bir sınırı geçiyor mu, fatura falan kestiniz mi yani? Pek bir şey çıkacağını sanmıyorum açıkçası. Wp kayıtlarını falan silmeyin. Tebligat gelirse bir avukat bulun ve üstüne gidin meselenin. Ki beelki mahkemeye bile çıkmama olasılığınız olabilir avukat takip eder vs. avukat şart ama.

Aileye de gayet açıklayabilirsiniz. Ortada sizin açınızdan yanlış olan bir şey yok çünkü. Şöyle durumda kalsam ve ailem bana destek olmak yerine köstek olursa açıkçası nasıl ailem diyeceğim ki onlara bir daha? Ortada bariz size haksızlık yapılıyor. Hatta eve kağıt gelmeden durumu anlatın şimdiden, şaşırmasınlar.

Sozlesme yok 2000 TL ucret.

Şimdi, yiyeceğini sanmıyorum. Yesen bile, bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Freelancer bir iş yapmışsın, kazancının büyük olduğunu sanmıyorum, bu yüzden vergi kapsamına girmediğini düşünüyorum.

İşi düzgün yapmışsın, program çalışıyor. Sırf "beğenmedim" gibi bir bahane ile iade edebileceğini düşünmüyorum, şayet bir sözleşme olması gerekirdi. "iade" vs gibi.

Ama bilemeyeceğim, burada hatalı taraf çıkacağını düşünmüyorum, örneğin Roblox'ta bir adama para vererek Build yaptırabilirdim, Build'ini beğenmeyip paramı isteyebilirdim ama resmi bir iş olmadığı bir sonuç çıkmazdı, bu da buna benziyor.

Bilen birisi varsa bizi yeşillendirsin.

Bende artik yavas yavaş yemiycegimi düşünüyorum ve biraz daha arastirdim sözleşme olmadigindan dolayı benim evime bile tebligat gelmeyebilir. 1 ay sonra bakacagiz ama adam direk mahkemede gorusuruz dedi ondan 5 dk bile gecmeden avukstimla beraber yarin savcılığa gidecegiz dedi.

Sozlesme yok 2000 TL ucret.

Bende artik yavas yavaş yemiycegimi düşünüyorum ve biraz daha arastirdim sözleşme olmadigindan dolayı benim evime bile tebligat gelmeyebilir. 1 ay sonra bakacagiz ama adam direk mahkemede gorusuruz dedi ondan 5 dk bile gecmeden avukstimla beraber yarin savcılığa gidecegiz dedi.

Eğer program çalışıyorsa ve söylediği gibi yaptıysan avukatıyla suç duyurusunda bulunsun hiçbir şey olmaz ama öyle değilse buna hakkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı