Oyunda atılan iftira yüzünden dava edilir miyim?

Bir şey yapamaz merak etme. Dava etse bile mahkeme fotoshop yapılmış ss'ye kanmaz. Oyun yapımcısından olayın yaşandığı tarihte o servera ait log kayıtlarını ister. Bir şey yazmadığın orada açığa çıkar. Ben bu şekilde biliyorum yanlışsa düzeltin. 2 fotoşoplu resimle dava açılsaydı ohoooo :D.

Yaklaşık 15 dakika önce Haxball oynarken girdiğim bir serverda yasa dışı olarak sorgu yapan 2 admin vardı. Odaya giren bazı kişilerin IP'sini alıp dava ettiklerini söylüyorlardı ve benim de IP adresimi yazdı ve sonra bir admin fake chat ile ben Allah'a, dini değerlere küfür etmişim gibi gösterip SS aldığını söyleyip dava edeceğini söyledi. Odadan çıktım, böyle konularda hassasım ve elim ayağım titriyor. Reşit değilim, dava edilir miyim? Ne yapmam gerek?
Kimmiş hocam onlar? Eğer kafayı takarlarsa ip adresin üzerinden savcılığa verebilirler seni. Sunucunun loglarını kaydediyorlardır ve burada senin dini değerlere hakaret ettiğin mesajlar ile şikayette bulunabilirler. Belki de vermişlerdir fakat bu tarz davalar uzun sürebilir. Yani birkaç ay sonra evine tebligat gelebilir. Eğer dava açmışlarsa. 😈🤡

Yeni konular

Geri
Yukarı