Freenom ücretsiz domain kayıtlarını temizliyor

Makaleler
13
Yer
Hinohara Nishitama
1692307523773.png

Görselde de görülebileceği üzere 6 domain kaydım mevcut. Bu kayıtların 3'ü ücretli, 3'ü ücretsiz kayıt. Her sitenin içeriği var ve şartlara karşı bir durumu da yok.

Bu sabah 3 ücretsiz domainim de bildirim veya uyarı olmadan dolandırıcılık adı altında askıya alındı.
Bir arkadaşımın kendi adına aldığı ve CV'sini sunmak için kullandığı domain de askıya alınmış.
Freenom ücretsiz domain kayıtlarını temizliyor gibi görünüyor. Freenom size domain verirken sitede bir içerik olmasını ve absürt içerikler olmamasını şartlıyor. Eğer kurallara uyduğunuz halde alan adı kaydınız askıya alındıysa şimdilik bilet açmanızı önermekten başka seçeneğim yok.

Bu durumun birçok kişiyi etkilediği açılan biletlerin sayı farkından da belli oluyor. Geçen hafta hesabıma giriş sıkıntısı yaşadığım için açtığım bilet ve bugünkü askıya alınma olayı arasında 500000 bilet fark var.

Ekran görüntüsü_2023-08-18_00-33-08.png

Son düzenleme:
Sitede not secure yazıyor.
SSL bağlantısını siteye giriş yapma sayfasında zorunlu yapmışlar. Sitede dolaşırken SSL bağlantısına yönlendirmiyor. Tarayıcı da http'den direkt bağlandığından not secure uyarısı vermiş olabilir. Giriş yaparken uyarı yok yani :)

Bu arada aklımda şu var, umarım böyle olmuştur. Başka açıklaması varsa daha da komik olur.

1692308573595.png

dot.ga ve dot.ml siteleri kapatılmış zaten. Kayıtları durdurmuşlar, var olan domainleride temizliyorlar. Zaten ücretsiz olarak sundukları için bir hak talebinde bulunamıyoruz.
En azından ücretli halde sunmaya devam etselerdi keşke. Onların gözünden bakarsan fazla bile dayandılar. Hesap açan şifre çalıyor :matrix:

Bir de bende domain sorgulama çalışmıyor. Ne Freenom'da ne de dot Tk'nın direkt kendi sitesinde. Reklam engelleyicileri de kapattım. Benim ağ mı kafayı yedi acaba.

Tıkladıktan 10dk sonra geldi sorgu hepsine uygun değil çakmışlar.

Bir de bende domain sorgulama çalışmıyor. Ne Freenom'da ne de dot Tk'nın direkt kendi sitesinde. Reklam engelleyicileri de kapattım. Benim ağ mı kafayı yedi acaba.

Tıkladıktan 10dk sonra geldi sorgu hepsine uygun değil çakmışlar.
Domain kaydı uzun zamandır kapalıydı zaten. Bende de 2 saat yüklenmedi. Kayıt sunucusunu Arduino'ya taşımışlar gibi.

1692309020843.png

Vallahi Meta'yı yiyeceğim artık :D Battı sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı