Freesync Açıkken Oyunlarda Ekranın Kararması

TugaySS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Şu anda monitör olarak G2260VWQ6 kullanıyorum ve 75Hz freesync desteği olan bir ekran kartı. Bugün farkettiğim şey monitörü 75Hz yaptığımda ve Freesync'ı açtığımda oyunlarda özellikle bazı oyunlarda ekran her 2-3 saniyede bir kendini yeniler gibi oluyor. Bu da çok rahatsız edici bir şey. Bu sorun 60Hz yaptığımda ortadan kalkıyor aynı zamanda Freesync'ı kapattığımda da ortadan kalkıyor yani tek sıkıntı 75Hz'de Freesync açıkken. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. HDMI varken sıkıntı yoktu. Display Port takıp freesync (75hz) geçtiğim zaman ekran saatte 1 kez falan kendini tazeliyor ve 1 saniyeliğine siyah ekran veriyor. Sonra tekrar devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Amd nin ve farklı bir foruma daha baktım. Renk derinliğini radeon settings den 8bpc den 6 ya düşürersek sorun çözülebilir diyorlar. Deneyip buraya tekrar yazabilirim.
Displayport, Freesync, black screen issues, and... | Community

Aynı sorun bende de var. HDMI varken sıkıntı yoktu. Display Port takıp freesync (75hz) geçtiğim zaman ekran saatte 1 kez falan kendini tazeliyor ve 1 saniyeliğine siyah ekran veriyor. Sonra tekrar devam ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Amd nin ve farklı bir foruma daha baktım. Renk derinliğini radeon settings den 8bpc den 6 ya düşürersek sorun çözülebilir diyorlar. Deneyip buraya tekrar yazabilirim.
Displayport, Freesync, black screen issues, and... | Community
ÇÖZDUNMU SORUNU KARDESIM AYNISNIN BENDE VAR
Aynı sorun bende de var nasıl çözülebilir yardımcı olursanız sevinirim.
ÇÖZEBILDINMI KARDESIM SORUN BENDE AYNISI VAR
ÇÖZDUNMU SORUNU KARDESIM AYNISNIN BENDE VAR

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı