FreeSync Açıkken Titreme

Bende aynı sorun olduğunda zamanında pc yi aldığım yere götürüp farklı monitörlerle denemiştim başka 144 hz 165 hz hatta 4k ekranda bile denedim hepsinde aynı sorun devam etmişti. Ekranımdan veya kablomdan değil değişik kablolarla da denemiştik. Her ne yaptıysam düzeltemedim büyük ihtimalle ekran kartımda problem var ama artık alıştım böyle kullanıyorum gene de bir umut arada gelip bakıyorum ama çözümü yok maalesef benim için.

Bende aynı sorun olduğunda zamanında pc yi aldığım yere götürüp farklı monitörlerle denemiştim başka 144 hz 165 hz hatta 4k ekranda bile denedim hepsinde aynı sorun devam etmişti. Ekranımdan veya kablomdan değil değişik kablolarla da denemiştik. Her ne yaptıysam düzeltemedim büyük ihtimalle ekran kartımda problem var ama artık alıştım böyle kullanıyorum gene de bir umut arada gelip bakıyorum ama çözümü yok maalesef benim için.
Bence kısa zamanda ekran kartını kontrol ettir. Alıştım diyorsun fakat o titreme olayı gözlerini yorar. Göz sağlığın çok daha önemli.

Radeon Software's ayarlar, ekran kısmına gel, sağ tarafta çözünürlük ekle kısmı var oradan hocam.

Sanırım haklısınız. Teknik servise geldim, hata yüksek ihtimal monitörde dediler. Bekliyorum şu anda, bilgilendirme yapacağım.
Hata monitörde kaynaklanıyormuş, sıfırı ile değiştirildi. Sorun çözüldü arkadaşlar.

O sorun sıfır monitör ile degiştirmekle çözülmez hocam.

Zaten monitörün içindeki tüm paneller aynıdır. Yenisini almanız bir fark yaratmaz. Bu sorun genellikle Samsung VA paneller de oluyor. Ya monitörü satacaksınız/iade ya da FreeSync kapalı olarak kullanacaksanız başka çaresi yok. Çok düşük bir ihtimal Samsung monitöre bir güncelleme yapar ve sorun çözülür.

Ben sadece FİFA oynarken bu sorunu farketmiştim. Ondan sonra 145 Hz olarak kullandığım zaman öyle bir sorunum kalmamıştı. Şuan da farklı oyunlarda sorun yaşamıyorum.

Ben sadece FİFA oynarken bu sorunu farketmiştim. Ondan sonra 145 Hz olarak kullandığım zaman öyle bir sorunum kalmamıştı. Şuan da farklı oyunlarda sorun yaşamıyorum.
Ayarlar/Sistem/Monitör/Gelişmiş Görüntü Ayarları'na gir, ekran renk bit'e 144Hz'de 8 iken, 145Hz'de 6bite düşüyor. İnternetten araştırırsan eğer,8-6 arasındaki farkı görebilirsin.

O sorun sıfır monitör ile degiştirmekle çözülmez hocam.

Zaten monitörün içindeki tüm paneller aynıdır. Yenisini almanız bir fark yaratmaz. Bu sorun genellikle Samsung VA paneller de oluyor. Ya monitörü satacaksınız/iade ya da FreeSync kapalı olarak kullanacaksanız başka çaresi yok. Çok düşük bir ihtimal Samsung monitöre bir güncelleme yapar ve sorun çözülür.
Va panellerin üreticileri Samsung, AU Optronics ve LG. 3 düşük ihtimal var :)
Ben baktığım zaman 8-bit gözüküyor
Ne zamandır 145Hz kullanıyorsun? Herhangi bir sorun yaşadın mı?

Abi bence bu FreeSync titreme yapan oyunlarda "FreeSync kapalı dahi olsa" hiç açmaya gerek yok. Mesela bende her oyunda yapmıyor. Yapan oyunlarda FreeSync kapalı tuttuğumda dahi herhangi bir yırtılma görmedim.

Son düzenleme:
Merhaba tekrar. Sorunun kaynağını buldum, kablo ile alakalı değil. Arama motoruna "Freesync brightness flickering" yazarsanız göreceksiniz. Freesync açıkken çerçeve hızının sürekli değişmesi sebebiyle oluşuyor. Oyun içi çerçeve hızını sınırlandırarak ya da monitörünüzün parlaklığını düşürerek bu durumu en aza indirebilirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı