Freesync desteğini kullanamamak

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Monitörüm ve ekran kartım freesync desteği olduğu yazıyor fakat Radeon'u açıyorum ekran kısmına geliyorum sol üstte freesync desteklenmiyor yazıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Driver'ımı iki hafta önce kurdum güncel fakat anlayamadım bu kısmı.

Not: HDMI ile görüntü çıkışı alıyorum.

IMG_20191105_161223.jpg
IMG_20191105_161132.jpg

Son düzenleme:
Şöyle bir kabataslak baktıydım fakat gözüme öyle bir ibare ilişmedi. Ancak ertesi gün bakabileceğim, teşekkürler. Bu arada başka önerisi olan varsa ilaveten yazabilir bu süre zarfında.

DP kablo mu? Benim monitörde VGA ve HDMI var monitör freesync destekliyor. Benimki de LG monitörün tam altında joyistic gibi bir tuş var , o varsa ordan menü ye giriş yapabiliyorsun ben monitörün kendi menüsünden etkinleştirdim.

LG monitörün var, picture ayarından "Game Adjust" ayarına gir, orada FreeSync olacak, onu açman lazım yoksa desteklenmiyor yazar.

Onun dışında bazı modellerde DisplayPort kullanman gerekebilir.
Dediğiniz gibi yaptım açıldı. Hepinize saygı ve sevgimi sunuyorum. Ama o menüde en çok hoşuma giden özellik Cross Hair oldu :) beklemiyordum ondan sanırım. Peki ben bundan böyle Vsync ya da Üçlü Arabelleğe Alma özelliklerini açık tutman gerekiyor mu yoksa bunlar kapalı kalsa olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı