Çözüldü FreeSync monitörde G-Sync gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Menifur

Centipat
NVIDIA Denetim Masası'na giriyorum fakat ekran kısmında G-Sync çıkmıyor. Farklı bir ayar mı yapmak lazım? DisplayPort ile bağladım.

DP kullanıyorum. FreeSync açık şuan. G-Sync seçeneği gözükmüyor.
NVIDIA Denetim Masasında kategori açılmadı mı?

Bu arada belirtmeden geçmeyeyim, FreeSync Monitörde GYSNC açabilmek ne kadar mümkün olsada sağlıklı değil. Donanımsal GYSNC olması, bu özelliği kullanmaya daha çok yardımcı olur.

FreeSync Monitörde GYSNC açtığınız zamanda azda olsa yırtılma ile karşılaşabilirsiniz.

NVIDIA denetim masasında kategori açılmadı mı?

Bu arada belirtmeden geçmeyeyim, FreeSync monitörde G-Sync açabilmek ne kadar mümkün olsa da sağlıklı değil. Donanımsal G-Sync olması, bu özelliği kullanmaya daha çok yardımcı olur.

FreeSync monitörde G-Sync açtığınız zamanda az da olsa yırtılma ile karşılaşabilirsiniz.

Hocam NVIDIA denetim masasında bu şekilde.

Dosya Ekleri

• SS1.png
    SS1.png
    68,1 KB · Görüntüleme: 21
Hocam NVIDIA denetim masasında bu şekilde.
Tamamdır hocam aktiftir şuan ayar. Ancak dediğim gibi, Donanımsal GYSNC olmadığı için sağlıklı olmuyor genelde. Yine de bu teste bakabilirsiniz.

Tamamdır hocam aktiftir şu an ayar. Ancak dediğim gibi, donanımsal G-Sync olmadığı için sağlıklı olmuyor genelde. Yine de bu teste bakabilirsiniz.

Hocam bu şekilde yazı var ama tam anlayamadım.

Dosya Ekleri

• ss2.png
    ss2.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 23
Hocam bu şekilde yazı var ama tam anlayamadım.
Görüntüyü takip edeceksiniz hocam. Üstteki sizin aktif etmiş olduğunuz ayar. Alttakine bakmayın. Eğer üstteki görüntüde yırtılma görüyorsanız sıkıntı var demek. Ayrıca burdaki testlerden herhangi birini yapmanız daha iyi olacaktır öbür siteye göre.

Görüntüyü takip edeceksiniz hocam. Üstteki sizin aktif etmiş olduğunuz ayar. Alttakine bakmayın. Eğer üstteki görüntüde yırtılma görüyorsanız sıkıntı var demek. Ayrıca burdaki testlerden herhangi birini yapmanız daha iyi olacaktır öbür siteye göre.
Hafif titreme gibi bir şey var hocam. Yırtılma dediğimiz olay bu mu?

Hafif titreme gibi bir şey var hocam. Yırtılma dediğimiz olay bu mu?
Hafif titreme VSYNC'da sanırım. O sitedeki ayarı şimdi bende test ettim. Pek doğru sonuç vermiyor. NVIDIA'nın sitesindeki testlerden birini indirin, test edin. Görüntü böyle olmadığı sürece sıkıntı yok.
14befedeae36be47b60e875be7aa54345a4b8b06.png

Yeni konular

Geri
Yukarı