FreeSync ve G-SYNC önemli mi?

Catazor

Centipat
3080'li bir bilgisayar almayı düşünüyorum. bunun kaldıracak en iyi monitör 240 Hz ama sadece FreeSync var ve G-SYNC'de önemli mi yoksa 2 side olmasa da olur mu?

Gsync kadar verimli olmasa da freesync kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşım 3080 alıyorsun, tabiki g-sync monitör almanı tavsiye ederim. Monitör ve ekran kartı arasında tam bir senkronizasyon sağlanıyor. Yırtılma tearing gibi sorunların önüne geçiyorsun. Çok güzel bir teknoloji.

Freesync monitörde Displayport kablo ile Gsync çalışıyor, kullanıyorum. Ayrıca freesync ve gsync arasında bir dezavantajın yok. İkisi de adaptive sync teknolojisi sonuçta. Gsync çipli monitörler içindeki nvidia gsync çipi nedeniyle daha pahalı sadece.
Ayrıca vsync ayrı gsync/freesync farklı şeyler.

Son düzenleme:
Bende PC toplayacağım. Ama şu aklımda en az 2060 falan alacağım, amma ve lakin alacağım monitörde g-sync yok. En az g-sync 144 Hz 1 ms 24.5 monitörler 2000TL+?
Bilen varsa link atabilir mi? 2000 tl altı.

Bende PC toplayacağım. Ama şu aklımda en az 2060 falan alacağım, amma ve lakin alacağım monitörde g-sync yok. En az g-sync 144 Hz 1 ms 24.5 monitörler 2000TL+?
Bilen varsa link atabilir mi? 2000 tl altı.
Nvidia g-sync list yaz google'a
Orada freesync olup g-sync destekleyen monitörleri de göreceksin. Uygun bişeyler bulabilirsin.

NVIDIA G-Sync list yaz Google'a.
Orada FreeSync olup G-Sync destekleyen monitörleri de göreceksin. Uygun bir şeyler bulabilirsin.

Teşekkürler, bakacağım.
NVIDIA G-Sync list yaz Google'a.
Orada FreeSync olup G-Sync destekleyen monitörleri de göreceksin. Uygun bir şeyler bulabilirsin.

HP 5ZU98AA 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Oyuncu Monitör | Trendyol şu monitöre karar verdim.
E spor için kullanacağım yani TN panel olması benim açımdan çok iyi.
Ve G-Sync destekli ndvianın sitesinde, yorumlarda da var.
Sizce monitör güzel mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı