FreeSync ve G-Sync uyumlu monitörlerde çok fark var mıdır?

Flagellumdei07

Hectopat
Bildiginiz üzere FreeSync monitörler de G-Sync özelliğini kullanabiliyoruz. Her monitör de tam uyumlu çalışmasa da birçoğunda kullanılabiliyor.
Benim sorum ise şu;
G-Sync uyumlu bir monitör yani G-Sync competiable olan monitör ile FreeSync uyumlu fakat G-Sync açılabilen monitör arasında çok fark var mıdır varsa ne kadar büyük bir fark vardır?
Not: Sadece G-Sync uyumlu (competiable)dan bahsediyorum G-Sync ya da G-Sync Ultimate'in zaten farkını tahmin edebiliyorum.

Freesync ama G-Sync de acilabilen dogrulanmis monitorler ile Freesync olan ama G-Sync acip acamama konusunda henuz dogrulanmamis monitorlerin fsrkini mi soruyorsunuz?

Bildiginiz üzere FreeSync monitörler de G-Sync özelliğini kullanabiliyoruz. Her monitör de tam uyumlu çalışmasa da birçoğunda kullanılabiliyor.
Benim sorum ise şu;
G-Sync uyumlu bir monitör yani G-Sync competiable olan monitör ile FreeSync uyumlu fakat G-Sync açılabilen monitör arasında çok fark var mıdır varsa ne kadar büyük bir fark vardır?
Not: Sadece G-Sync uyumlu (competiable)dan bahsediyorum G-Sync ya da G-Sync Ultimate'in zaten farkını tahmin edebiliyorum.

Açıkçası yoktur. AMD ekran kartı kullanıyorsan sıkıntı yaşamazsın. NVIDIA kullanıyorsan DP ile G-Sync açman gerekir.

AOC 27" CQ27G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP QHD Freeysnc Curved Gaming Monitör | ITOPYA hocam bu güzel bir monitördür. Herkes öneriyor. RTX 3070 için 2K bir monitör gerekir. 144 Hz G-Sync Free-Sync destekliyor. Bende bunu alacağım. Benim aklımda bir de R7 3700X 3070 var.

Ben de R7 3700X düşünüyorum. Tek korkum doların daha çok artması ve neredeyse 3080 fiyatına 3070 almak.
Monitör olarak aklımda şunlar var;

MSI olanı 2. el alacagım alırsam 2000 TL civarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı