FreeSync veya G-Sync monitör alınma ise ne olur?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar monitör aramaktayım ve düşük bütçem var 750₺. Ekran kartım GTX1660 Ti.

Başlıkta da belirttiğim gibi FreeSync ve G-Sync olmayan monitör alınsa ne olur? Oyunlarda nasıl performans verir?
750₺ bütçeyle önerebileceğiniz monitör var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync ve G-Sync teknolojileri, yüksek Hz'li monitörler ile o yenilenme hızını yakalamayan sistemlerini stuttering olmadan kullanmak içindir. 750TL bütçe ile 75Hz IPS monitör alırsın, sorunun kalmaz. FreeSync ve G-Sync yüksek yenilenme hızlarında daha yararlıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyem birazcık daha bütçe ekleyip 144Hz bir monitör almanız yönünde olur. Çünkü ileride “keşke” diyeceksiniz.

Valla yaklaşık 3 aydır falan Freesync aktif şekilde kullanıyorum. Monitörün özelliği var diye açık kullanıyorum işte. :D Ancak ne artısını ne eksisini farkedebildim. Normalde de ekran yırtılmaları hiç beni rahatsız etmedi veya farkedemiyorum heralde.

FreeSync ve G-Sync teknolojileri, yüksek Hz'li monitörler ile o yenilenme hızını yakalamayan sistemlerini stuttering olmadan kullanmak içindir. 750TL bütçe ile 75Hz IPS monitör alırsın, sorunun kalmaz. FreeSync ve G-Sync yüksek yenilenme hızlarında daha yararlıdır.
Profesyonel oyuncu değilim arkadaşlar. 75Hz monitörün yetebileceğini düşünüyorum. 750₺ önerebileceğiniz IPS panel monitör varsa belirtebilir misiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı