G-Sync veya Freesync Monitör Önerisi

Görmeden nasıl olduğunu söylemek güç. İncelemek için vaktim olduğunda mutlaka buna da bakacağım.
Viewsonic olanını gördün mü? :)
Sana bi' Technopat incelemesi bırakalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Viewsonic olanını gördün mü? :)
Sana bi' Technopat incelemesi bırakalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yan sekmelerden birinde de bu açıktı. Viewsonic'i de incelemedim ama Amazon üstünden alabilmek çok işime geliyor açıkçası. Gerçekten Viewsonic ile arasında fark gözle görülür biçimde fazlaysa bunu da alabilirim elbet.
Düzenleme: Araştırınca profesyonel oyuncular tarafından da epey tercih edildiğini gördüm. Oldukça güzel gibi. Kesinlikle ama kesinlikle AMD kart alırsam buna mutlaka bakacağım. Ayrıca karşılaştırma videolarında muadili monitörlerden renk olarak daha canlı gibi duruyor. Tabi Youtube'dan izleyince ne kadar anlaşılır bilemiyorum.

Son düzenleme:
1080p, FullHD dönemi kapanmak üzere hatta kapandı bile sayılır. Sana tavsiyem 2K yada 4K çözünürlüklü G-SYNC yada Free-SYNC'li monitörlere bak. İyi bir monitör seçmeni öneririm çünkü monitör her zaman alınmaz.

1080p, FullHD dönemi kapanmak üzere hatta kapandı bile sayılır. Sana tavsiyem 2K yada 4K çözünürlüklü G-SYNC yada Free-SYNC'li monitörlere bak. İyi bir monitör seçmeni öneririm çünkü monitör bir kere alınır.
Valla mı? 2K, 4K GSYNC, Freesync monitörler ne kadar biliyor musun? Freesync 2K modelleri 2300 2500 TL'den başlıyor. Aynı şekilde GSYNC, 2K modeller 3000 TL, 3500 TL civarlarında.

Adamın bütçesi ne kadar? 1300 1400 TL. Boş boş yok 1080p devri kapanıyor gidin G-SYNC 2K, 4K alın deyip milletin kafasını karıştırmayın.

1080p, FullHD dönemi kapanmak üzere hatta kapandı bile sayılır. Sana tavsiyem 2K yada 4K çözünürlüklü G-SYNC yada Free-SYNC'li monitörlere bak. İyi bir monitör seçmeni öneririm çünkü monitör her zaman alınmaz.
2K veya 4K tercih etmeyi düşünmüyorum. Zaten PC'de genelde competitive oyunlar oynuyorum. 60 FPS AAA oyunları konsolda oynamanın dışında ayrıca Exc. oyunları da doğal olarak konsolda oynuyorum. Yani Exc. oyunlar zaten konsol için de kast etmek istediğim Exc. oyunlar çoğu multiplatform AAA oyunlardan güzel zaten. Bunun dışında dolar kuru birden bire inanılmaz düşmezse bütçem de pek uygun değil açıkçası.

Valla mı? 2K, 4K GSYNC, Freesync monitörler ne kadar biliyor musun? Freesync 2K modelleri 2300 2500 TL'den başlıyor. Aynı şekilde GSYNC, 2K modeller 3000 TL, 3500 TL civarlarında.

Adamın bütçesi ne kadar? 1300 1400 TL. Boş boş yok 1080p devri kapanıyor gidin G-SYNC 2K, 4K alın deyip milletin kafasını karıştırmayın.

Tamam ya vurma, acıyor :D Biliyorum pahalı olduklarını.

2K veya 4K tercih etmeyi düşünmüyorum. Zaten PC'de genelde competitive oyunlar oynuyorum. 60 FPS AAA oyunları konsolda oynamanın dışında ayrıca Exc. oyunları da doğal olarak konsolda oynuyorum. Yani Exc. oyunlar zaten konsol için de kast etmek istediğim Exc. oyunlar çoğu multiplatform AAA oyunlardan güzel zaten. Bunun dışında dolar kuru birden bire inanılmaz düşmezse bütçem de pek uygun değil açıkçası.

O zaman pek ihtiyacın yok bana göre standart bir 1080p monitör al gitsin. Eğer çok takıntın yoksa standart bir 1080p monitör işini görür.

O zaman pek ihtiyacın yok bana göre standart bir 1080p monitör al gitsin. Eğer çok takıntın yoksa standart bir 1080p monitör işini görür.
Şuan bende Asus VS228NE monitör var. VGA girişi ile dizüstümden buna görüntüyü aktarıyorum. Şimdi sıkıntı şu ki V-Sync kapayınca oyundaki yırtılmalar gözüme çok takılıyor. Hele OW ve Dota 2'de. Oyunun kastığını hissediyorum sanki ama oyun 60 FPS'in üstünde oysaki. O yüzden Freesync bir monitör almak çok işime gelir gibi duruyor en azından okuduklarıma göre ama dediğim gibi kendim hiç deneme fırsatı bulamadım o yüzden alırsam bile kesinlikle önce Vega'yı göreceğim. Çünkü bu bütçe ile G-Sync zaten alamıyorum. Düz bir monitör alırsam acaba yine o kadar rahatsız eder mi ondan emin değilim çünkü şuan kullandığım monitör öyle aman aman iyi değil ki ben bunu alalı üstünden kaç sene geçti bilemiyorum yani. He artık gözüm alıştı ama madem bu olayı düzeltebiliyorum bu teknolojilerle mümkünse tercih edeyim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı