Frene basmamama rağmen aracım gitmiyordu

Ali Kartal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün gece aracımla ilgili bir sıkıntı oldu, fakat ne olduğunu anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracım fiat palio 1.4 2009 benzinli bir araç. LPG takılmadı hiç. Aracım kapımın önünde park halindeydi. Yaklaşık 1.5 hafta hiç kullanmadım. Dün aracımı kullanayım dedim, aracımı çalıştırdım. Hava soğuk olduğu için ve uzun süre kullanmadığım için bir 3-5 dk motor ısınsın diye rölantide bekledim. Tam kalkışa geçtim, vitesimi bire aldım, el frenimi indirdim, aracıma gazı veriyorum, kalkmıyor. Sanki arabayı el freni tutuyor gibi. Gidecek, ama gidemiyor. El frenini çektim, tekrardan indirdim, yine aynı. Daha sonra gaza biraz daha yükledim, arabadan tak diye ses geldi, sanki onu tutan şey kırıldı gibi, böyle boşaldı sanki. Tedirgin oldum, yola çıktım, fakat bir sorun yok gibi. Nedeni nedir, bilmiyorum. Başına gelen arkadaş varsa, sorun ne olabilir. Yardımcı olursa sevinirim, hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı