Friendzone'dan nasıl kurtulurum?

Liber Pater

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2 Kez seni arkadaş olarak görüyorum dendi. Arkadaşlarıma sordurttum çok iyi çocuk fakat ben onu arkadaş olarak görüyorum dedi. Aklımdan asla çıkmıyor gözüm başkasını görmüyor sürekli aklıma geliyor sırf o beni sevsin diye yapmadığımı bırakmadım neredeyse her gün saatlerce görüntülü konuşuyoruz az çok yakışıklıyım, kıyafete çok önem veririm, bakımlıyım, sportifim, insanlarla aram çok iyi, kavga ettiğim insan yok, herkes beni sever, oturup kalkmasını bilirim, sınıfın ileri gelenlerindenim, derslerim çok iyi fakat nedense beni hep arkadaş olarak görüyor artık bundan kurtulmak istiyorum ne yapmam gerekiyor? Arkadaşlıktan reddedip çıkma teklif etsem işe yarar mı?😢

Son düzenleyen: Moderatör:
2020 yılı içinde bana kalırsa her şey imkanlar çerçevesindedir. Direkt açılın kıza en fazla ret yersiniz sonra arkadaş kalalım mı? Dersin olur biter.

Erkekler genellikle kız arkadaşım olsun mantığıyla arkadaş olur, kızlarsa bu durumu tamamen etik dışı bulur. Olacağı varsa bile olmaz. O yüzden çok kafana takmadan, kendini üzmeden başkalarına yönel.

2 Kez seni arkadaş olarak görüyorum dendi.
Buradan sonrasını okumadım. Bir kızın gönlü varsa, size gelmek istiyorsa şu lafı 2 kere kurmaz. Hadi salaklık yaptı, boşluğuna geldi 1 kere kurdu diyelim ama o 2 olmaz. Kızlar nasıl desem, gönülleri olduğunda hiçbir güç onu sizden ayıramaz. Ama yoksa da, olmuyorsa da ufak ufak başka denizlere açılmak gerek.

Kendinizi bir insana bu kadar bağlamayın. İnsanlar evleneceği zaman bu kişi benim için doğru kişi mi diye haftalar belki aylarca düşünüyor. Siz ise okulda tanıştığınız üstelik iki kere ret yediğiniz birisini hala kazanmaya çalışıyorsunuz. İki taraf için de yorucu bir durum bu.

Erkekler genellikle kız arkadaşım olsun mantığıyla arkadaş olur, kızlarsa bu durumu tamamen etik dışı bulur. Olacağı varsa bile olmaz. O yüzden çok kafana takmadan, kendini üzmeden başkalarına yönel.
Arkadaşlarımın çoğu kız ve hiçbirine bu gözle bakmadım. O benim için bambaşka biri. Ben bu kızı elde etmeye değil onu sevmekten kurtulmaya çalışıyorum. Bunu nasıl yapabileceğimi öğrenmek için açmıştım aslında konuyu, sanırım kendimi doğru ifade edemedim. Konuda yazdığım son cümle epey yanlış olmuş.
Buradan sonrasını okumadım. Bir kızın gönlü varsa, size gelmek istiyorsa şu lafı 2 kere kurmaz. Hadi salaklık yaptı, boşluğuna geldi 1 kere kurdu diyelim ama o 2 olmaz. Kızlar nasıl desem, gönülleri olduğunda hiçbir güç onu sizden ayıramaz. Ama yoksa da, olmuyorsa da ufak ufak başka denizlere açılmak gerek.
Çok haklısınız 2. Kez bunu sormam zaten salaklıktan ibaretti keşke kurtulabilsem şu lanet şeyden çok sinir bozucu(Friendzone'dan bahsediyorum). Başka denizlere açılmak benim için epey zor sürekli bana değişik filtrelerle fotoğraf atıp beni arıyor dalga mı geçiyor anlamış değilim bu durumda onu engellersem pek etik olmaz zannımca. Biraz daha katlanıp dediğiniz gibi ufak ufak başka denizlere açılmak daha mantıklı fakat bunu yapamam çünkü elimde teleskop var ama bakacak gözüm yok. Her şeyin en iyisi o gibi geliyor. Sınıftakiler bizi sevgili sanıyor ve arkamdan konuşuyorlar bu da sinirimi bozuyor çünkü bana fazla yakın bunun bende farkındayım ama bir o kadarda uzak.

Son düzenleme:
Dostum bu soru şimdi sorulmaz, kızın ağzından o cümleler çıkmışsa zorlama daha. Akışına bırak, çok çok küçük bir ihtimal kız kendi kendine bağlanabilirse olur, yoksa oluru yok. En başta o seviyeyi iyi ayarlamak gerekiyor, arkadaşlıkla flörtün arasında ince bir çizgi var onu kaçırırsan friendzone kaçınılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı