Frisby 9315G radyator destegi

M.U.M

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu kasanin arkasina 120, onune 360mm'ye kadar radyator takilabiliyor. Peki ust kisma 240mm radyator takilabiliyor mu?

Bu kasanin arkasina 120, onune 360Mm'ye kadar radyator takilabiliyor. Peki ust kisma 240mm radyator takilabiliyor mu?

Arkadaki egzoz fanı söküp.
Yerine 120mm sıvı soğutma takılabilir.
Ama ön tarafa 360Mm'lik sıvı soğutma sığacağından pek emin değilim.
Ayrıca kasanın içinde gelen PSU tam bir C4.
Değiştirmenizde fayda var.
Bir elektrik kesintisinde sisteminizi çöp edebilir.
Bu kasayı kullanıyorum.
Bende sizin gibi 240Mm'lik sıvı soğutmanın üst tarafına sığacağını sanmıştım.
Fakat sığmayabiliyor.
Anakart'daki RAM'lere değiyor.

Arkadaki egzoz fanı söküp.
Yerine 120mm sıvı soğutma takılabilir.
Ama ön tarafa 360Mm'lik sıvı soğutma sığacağından pek emin değilim.
Ayrıca kasanın içinde gelen PSU tam bir C4.
Değiştirmenizde fayda var.
Bir elektrik kesintisinde sisteminizi çöp edebilir.

Hocam tesekkur ederim ama soruma cevap alamadim. Arkaya veya one takilabilecegini bildigimi belirtmistim zaten, guc kaynaginin son derece kalitesiz oldugunu da biliyorum zira o guc kaynagini kullanmiyorum.

Hocam tesekkur ederim ama soruma cevap alamadim. Arkaya veya One takilabilecegini bildigimi belirtmistim zaten, guc kaynaginin son derece kalitesiz oldugunu da biliyorum zira o guc kaynagini kullanmiyorum.

Son yazımda cevabınızı ekledim.
Hocam tesekkur ederim ama soruma cevap alamadim. Arkaya veya One takilabilecegini bildigimi belirtmistim zaten, guc kaynaginin son derece kalitesiz oldugunu da biliyorum zira o guc kaynagini kullanmiyorum.

Sistemimde SilverStone'nun 240Mm'lik sıvı soğutmasını kullanıyorum.
Üst tarafa montajlayamadım.
Sebebi ise RAM'lerdi.
Dediğim gibi RAM'leriniz büyük değilse ve kasanız ile anakart arasında boşluk varsa sığabilir.

Markanın kendi sitesi yok sanırım, araştırınca bir şey çıkmıyor. Distribütörlüğünü Comsis yapıyor fakat onların sitesinde de radyatör desteği hakkında bir şey yazmıyor. Kullanım kılavuzu da PDF olarak siteye eklenmemiş. Eğer sizde kullanım kılavuzu varsa orada yazıyor olabilir.

Vatan Bilgisayar'ın sitesinde özellikler kısmında normal CPU soğutucu için bilgi verilmiş fakat sıvı soğutma için bilgi verilmemiş.
Radyatörden kastım sıvı soğutma hocam zaten. CPU soğutucu belirtilmiş aynen onu gördüm.

@M.U.M Yapacak tek bir şey var. Alacağın sıvı soğutmanın radyatör ve fan ile birlikte kalınlığını öğrenmen gerekiyor. Sıvı soğutmayı takacağın yerin alanını da kendin ölçüp yapman gerekiyor. Eğer ölçümlerin sonunda sığıyorsa alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı