Frisby FC-9315G fan LED'i çalışmıyor

Onuris

Femtopat
Merhaba 10 gün önce İncehesap'tan bir hazır sistem sipariş ettim. Bugün geldi ve ekran kartını taktım RAM almıştım onu da değiştirdim. Bilgisayar sorunsuz çalıştı. Ama arkada ki fan LED'leri yanmasına rağmen dönmüyor. Aynı bilgisayardan arkadaşım da aldı ama onunkinde öyle bir şeyle karşılaşmadık. Sizce o fanın LED'leri yanmasına rağmen dönmemesinin nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• 20201007_165317.jpg
    20201007_165317.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 88
Merhaba 10 gün önce İncehesap'tan bir hazır sistem sipariş ettim. Bugün geldi ve ekran kartını taktım RAM almıştım onu da değiştirdim. Bilgisayar sorunsuz çalıştı. Ama arkada ki fan LED'leri yanmasına rağmen dönmüyor. Aynı bilgisayardan arkadaşım da aldı ama onunkinde öyle bir şeyle karşılaşmadık. Sizce o fanın LED'leri yanmasına rağmen dönmemesinin nedeni nedir?
Kasanın kumandasından açmayı dene fanları.

Fanın güç bağlantısın yapıldığına emin olun. RGB fanlarda RGB sinyal ve güç kablosu ayrıdır.

Toplam 6 tane fan var ve 5 tanesi sorunsuz çalışıyor. Kumanda da fanları durdurma veya başlatma tuşu yok. Kablosuna baktım çoğaltıcıya takılmış hepsi. Hatta çalışmayan fanın pinini farklı yuvaya da taktım hala çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 16020795374336001733641605081189.jpg
    16020795374336001733641605081189.jpg
    150,8 KB · Görüntüleme: 79
Toplam 6 tane fan var ve 5 tanesi sorunsuz çalışıyor. Kumanda da fanları durdurma veya başlatma tuşu yok. Kablosuna baktım çoğaltıcıya takılmış hepsi. Hatta çalışmayan fanın pinini farklı yuvaya da taktım hala çalışmıyor.
S+ fanın hızını arttırma veya açma tuşu, S- fanın hızını azaltma veya kapatma tuşu. Benim kumandada öyle. S+'ya bas belki çalışır.

İncehesap'tan aldım. Umarım arızalı değildir çünkü mail attım daha cevap gelmedi ama geri yollarsam eminim ki en az bir ay oyalanacaklar. Bazı yerlerde egzoz fanı direk anakarta bağlayın gibi şeyler de gördüm ama tam anlayamadım. O sebepten olabilir mi? Ya da Bios ayarlarında falan kapalı olma şansı var mı acaba? Arızalı olması dışında her türlü senaryoya tamamım.

Geri
Yukarı