Front end web yazılıma nereden başlanılır?

MevlütCanToy

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlarım, front end web yazılıma nereden başlanmalı? BTK Akademi'nin kursunu tavsiye eder misiniz? HTML, CSS, JavaScript öğreneceğim diye biliyorum. HTML öğrensem direkt para kazanmaya başlar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır başlamazsınız, HTML ile yapacağınız siteleri kimse satın almaz. HTML, CSS ve JS ardından Bootstrap öğrenin ve responsive site yapmaya başlayın, GitHub kullanarak açık kaynak projelerine destek vermeyi ve kendiniz de yayınlamayı unutmayın. Freelance sitelere üye olabilirsiniz devamında. Programcılık 1 ayda para kazandıracak meslek değil, uzun emekler, vakitler istiyor.

Hayır başlamazsınız, HTML ile yapacağınız siteleri kimse satın almaz. HTML, CSS ve JS ardından Bootstrap öğrenin ve responsive site yapmaya başlayın, GitHub kullanarak açık kaynak projelerine destek vermeyi ve kendiniz de yayınlamayı unutmayın. Freelance sitelere üye olabilirsiniz devamında. Programcılık 1 ayda para kazandıracak meslek değil, uzun emekler, vakitler istiyor.
Front end mi daha kolay Back end mi?

Backend kolay değil, çok fazla bilgi ve çok uzun zaman istiyor. Gecenizi gündüzünüze katmanız, sürekli pratik yapmanız ve alıştırma yapmanız gerek. Backend çok çok daha zor. Aynı zamanda programcılığı para için yapmak istiyorsanız yol yakınken dönün, para için yapılabilecek bir şey değil çünkü. Backend insanı yaşlandırıyor resmen.

Merhaba arkadaşlarım, front end web yazılıma nereden başlanmalı?
HTML -> CSS + SASS / Tailwind -> Javascript -> Bootstrap + JQuery ve tonlarca Javascript kütüphanesi -> React / Vue / Angular / Svelte diye uzar gider.

BTK Akademi'nin kursunu tavsiye eder misiniz? HTML, CSS, JavaScript öğreneceğim diye biliyorum.
Prototürk veya kablosuzkedi gibi hocaları tavsiye ederim. Ben bir şey öğreneceğim zaman kurs videosu izlemiyorum ama bu bahsettiğim 2 hoca gerçekten çok kaliteli. PHP'yi Prototürk'ten öğrenmiştim çok güzel anlatıyor.

HTML öğrensem direkt para kazanmaya başlar mıyım?
Hayır. Para kazanmak için en azından HTML, CSS ve Javascript 3'lüsünü bilmen gerekiyor. Sadece HTML ile hiçbir şey yapamazsın. Ayrıca para kazanmak için sıfırdan başlıyorsan, bana kalırsa 2-3 yıl aralıksız Frontend tecrübesi gerekiyor.

Bu soru görecelidir çünkü Backend'in zorluğu size verilen görevlere göre değişir. Mesela bir API endpoint'inden veri çekip frontend'de göstermek kolaydır ama gidip de Socket.io ve Node.js ile realtime chat aplikasyonu yapmak görece daha zor ve karmaşıktır. Frontend'de de aynı durum var ama frontend kısmında temel bilgileri öğrendikten sonra her şeyi yapabiliyorsunuz. Sadece kullandığınız teknoloji değişiklik gösteriyor bu da kod kalitenizi vb. etkiler.

HTML -> CSS + SASS / Tailwind -> Javascript -> Bootstrap + JQuery ve tonlarca Javascript kütüphanesi -> React / Vue / Angular / Svelte diye uzar gider.

Prototürk veya kablosuzkedi gibi hocaları tavsiye ederim. Ben bir şey öğreneceğim zaman kurs videosu izlemiyorum ama bu bahsettiğim 2 hoca gerçekten çok kaliteli. PHP'yi Prototürk'ten öğrenmiştim çok güzel anlatıyor.

Hayır. Para kazanmak için en azından HTML, CSS ve Javascript 3'lüsünü bilmen gerekiyor. Sadece HTML ile hiçbir şey yapamazsın. Ayrıca para kazanmak için sıfırdan başlıyorsan, bana kalırsa 2-3 yıl aralıksız Frontend tecrübesi gerekiyor.

2022 de başlamıştım ara verdim tecrübeyi nasıl edineceğim bilmiyorum para kazanmak istiyorum. Çok zor durumdayım. Bir işim olsun istiyorum. Bootstrap ve React öğrenmeye gerek var mı? Psikolojik sorunlarım var beynim kabul etmiyor fazla kodları.

Sertifika veriyor mu? O dersler? BTK Akademi önerir misin?

2022 de başlamıştım ara verdim tecrübeyi nasıl edineceğim bilmiyorum para kazanmak istiyorum. Çok zor durumdayım. Bir işim olsun istiyorum. Bootstrap ve React öğrenmeye gerek var mı? Psikolojik sorunlarım var beynim kabul etmiyor fazla kodları.
Bende Copy yazılımlar yapıyorum ama para için değil. Para için başka yollar mevcut. O yolları tercih edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı