FSP 700W Power Supply 12v giriş kanalında voltaj olması gerekenden düşük

rmelihr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

ASUS TUF B450 Pro - ROG 3090 - 5700x3D işlemci - FSP 700W Power kullanıyorum. Ufak tefek drop sorunları yaşıyordum ve biraz internette araştırma yaptım ve 12v giriş kanalına bir test yapmak istedim. Test yaptığımda 12V'nin bayağı bir altına düştüğünü gördüm. Bu değerlerin problem olduğunu ve PSU'nun artık ömrünü tamamladığını söylüyorlar. Sizce de bu şekilde mi?

Dosya Ekleri

• 9.png
    9.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sorunu doğrudan PSU'nun içini açarak çözdüklerini duymuştum ama ondan sonra ne kadar stabil olur bilemiyorum, muhtemelen değiştirmek en iyi fikir.

Arkadaşlar merhaba.

ASUS TUF B450 Pro - ROG 3090 - 5700x3D işlemci - FSP 700W Power kullanıyorum. Ufak tefek drop sorunları yaşıyordum ve biraz internette araştırma yaptım ve 12v giriş kanalına bir test yapmak istedim. Test yaptığımda 12V'nin bayağı bir altına düştüğünü gördüm. Bu değerlerin problem olduğunu ve PSU'nun artık ömrünü tamamladığını söylüyorlar. Sizce de bu şekilde mi?

Hayır, voltajlar bir tık düşük ama kötü değil, drop sorunun kaynağı PSU olamaz, ve o PSU sağlam.

Tam yükte 12v kanalından 11.85'ten düşük bir voltaj görürseniz o PSU ölmüştür falan diyordu bende bu yüzden şüphelenip bu testi yaptım. Sonuç bunç şekilde çıktı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam yükte 12v kanalından 11.85'ten düşük bir voltaj görürseniz o PSU ölmüştür falan diyordu bende bu yüzden şüphelenip bu testi yaptım. Sonuç bunç şekilde çıktı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11.85v olması gerekenden düşük evet, ama sorun çıkarma sınırı 11.4v yani sizin PSU'nuz 11.85V'da başka bir problem olmadığı sürece yıllarca sistem çalıştırmaya devam eder.

Konunun özüne gelirsek, PSU'da güç ya vardır ya yoktur, az güç geliyor diye drop girmesi performans düşmesi söz konusu değil.

11.85v olması gerekenden düşük evet, ama sorun çıkarma sınırı 11.4v yani sizin PSU'nuz 11.85V'da başka bir problem olmadığı sürece yıllarca sistem çalıştırmaya devam eder.

Konunun özüne gelirsek, PSU'da güç ya vardır ya yoktur, az güç geliyor diye drop girmesi performans düşmesi söz konusu değil.

O halde sorunum Power değil B550 bir anakart alsam sorunum düzelir mi? Daha verimli çalışır mı 3090 ve 5700x3D.

1 saatlik bf 2042 oyunlarda vram 95 dereceyi geçmiyor 11.249 kara kadar düştü power

Ekran kartınızın VRAM sıcaklığı bayağı yüksek, sorunun bununla alakalı olma ihtimali var.
?

Dosya Ekleri

• 222.png
    222.png
    153,7 KB · Görüntüleme: 22
  • 2131.png
    2131.png
    1 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı