Elektronik FSP Dagger Pro 650W Gold Modüler (SFX - mini ATX PSU) 3380 TL

gadaol

Kilopat
Daha fazla  
Merak ettiğimden mini kasa için parça fiyatlarına bakıyordum. Bu kasalara uygun PSU'lardan çok yok olanda bayağı pahalı. Bu model bayağı uygun fiyatlı, bence böyle bir sistem kurmak isteyen değerlendirsin. 12vdan 650 watt verebiliyor. Korumalar: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP

Bu modeli Aris incelemiş. Yapı olarak kaliteli devre elemanları barındırmasi ( ama DC tarafta polymer kapasitörleri Teapo kullanmışlar) ve düzgün üretilmis olmasına rağmen; AC tarafta ACRF topolojisi kullanılması (LLC'ye göre daha ucuz bir çözüm ve CW ihtimali daha yüksek, bir de geçici yanıt konusunda da düşük performansa sebep oluyor ki testlerde de bu gözlenmekte), 12V kanalı OCP koruması voltaj 11,27V'a düşene kadar devreye girmemiş, keza düşük voltaj kanallarinda da OCP yüksek ayarlı, OPP de 800W çıkışa rağmen tetiklenmemiş ki bu da 650W bir model için yüksek bir değer. Bir de fan sesi biraz fazla.

Diğer taraftan SFX PSU bulmak da zor. Kaliteli modeller yüksek fiyatlarda, dengi BeQuiet SFX-L'nin 500W modeli bile 3000 TL seviyesinde ki onun 600W modelinde de OCP sıkıntısı mevcut.

Eksikleri değerlendirilerek alınabilir. Ama 650W bir sistem için düşünülür mü? Açıkçası farklı bir çözüme yönelirdim.

Bu arada inceleme;

Son düzenleme:
Bunu hiç görmemiştim hocam. Satıcıyı biraz araştırayım bir sakatlık yoksa FSP yerine bunu direk alayım.

Geçen bir arkadaşımıza aldırdım şurada:

Eline sorunsuz ulaştı kullanıyor, bazıları da güvenilir değil demiş. Elimizde olumlu örnek var diye paylaşayım dedim.

Geçen bir arkadaşımıza aldırdım şurada:

Eline sorunsuz ulaştı kullanıyor, bazıları da güvenilir değil demiş. Elimizde olumlu örnek var diye paylaşayım dedim.
Valla üstadım ürün hakkında hiçbir endişem kalmadı atmış olduğunuz bağlantıdaki yorumları okuduktan sonra lakin satıcı işi çok içime sinmedi. Yine de bir şans vermeye yakınım, sipariş verdiğimde ve ürünün tarafıma ulaşması halinde buradan size bilgisini ileteceğim.

Valla üstadım ürün hakkında hiçbir endişem kalmadı atmış olduğunuz bağlantıdaki yorumları okuduktan sonra lakin satıcı işi çok içime sinmedi. Yine de bir şans vermeye yakınım, sipariş verdiğimde ve ürünün tarafıma ulaşması halinde buradan size bilgisini ileteceğim.

İsterseniz yeni konu açıp etiketleyebilirsiniz de, hiç fark etmez.

Think24 satıcısına yönelik yaptığım araştırmada firmanın 2021 yılında Kuveyt uyruklu Wa**ed Al***ki isimli birisi tarafından Büyükçekmece/İstanbul adresinde kurulmuş olduğunu, ayrıca firmadaki diğer yöneticilerin de Pakistan uyruklu olduğu bilgilerine ulaştım. Adamlar 3 yıldır piyasadalar, Amazon, Teknosa ve Pazarama'da faaliyet gösteriyorlar ancak sattıkları ürünlere dair adamakıllı kullanıcı yorumu yok. Olanların da çoğu maalesef olumsuz. Her ne kadar sizin tavsiyeniz üzerine bu ürünü almak istesem de satıcıların yabancı uyruklu olmaları ve 3 senedir piyasada olmalarına rağmen elle tutulur veri bulundurmamaları nedeniyle güven vermediği için riske girmeyeceğim. Yine de değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler üstadım. @Oreki

Geri
Yukarı