FSP Güç Kaynakları Nasıldır?

Dark Dreams

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Yakın zamanda orta performansta bir PC toplamak istiyorum ama güç kaynağı konusunda biraz sıkıntılıyım. FSP markası güvenilir mi? Sizlerden bu PSU hakkında görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Corsair, Cooler Master gibi markaların sağlam olduğunu duymuştum ama biraz ucuz ve kaliteli bir PSU arıyorum. Onun için FSP iyi bir marka mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi olsun diye yazıyorum bilen vardır, bilmeyen vardır. Corsair, Cooler Master gibi markalar PSU'ları kendileri üretmiyorlar. Üst modellerde Seasonic, Flextronics, CWT alt modellerde yine CWT gibi firmalara üretim yaptırıyorlar. FSP ise hem kendi PSU'larını kendi üretiyor hemde Evga, BeQuiet!, gibi firmalara da PSU üretiyor. Modelden modele kalite değişir tabi sağlam, bileşen kalitesi yüksek, Tier 1 veya 2 bir PSU almak için yaklaşık en az 500 lira gibi bir meblağ harcamak gerekiyor ama FSP iyi bir marka genel olarak.

(Tier 1 en kaliteliler. Tier 2-3-... diye gittikçe kalite düşüyor.)
PSU tier list 2.0 - Components - Tom's Hardware

Hydro serilerinde Japon kapasitörler kullanıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. F/P olarak da kalite ve güvenilirlik olarak da kendi sistem tavsiyelerimde 1. Sıraya koyduğum bir PSU markasıdır FSP. Kesinlikle güvenebilirsiniz.

Geri
Yukarı