FSP HYPER 500 nasıldır?

• Konuyu başlatan Bir Deliden Fazlası
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

Bir Deliden Fazlası

Ziyaretçi
Vatan Bilgisayar'da gezinirken ekran kartı almışken güç kaynağıda alıp işimi sağlama alayım dedim, belki diğer konularımı göreniniz olmuştur. Henüz bu ürünü görmeden önce Corsair VS450 almayı planlıyordum, bunu görünce hemen neden aynı fiyata 450W alayım ki dedim 500W varken. Her neyse ürünün sitesinde 12V kanalından 456W verdiği yazıyor ve %85 verimliliği olduğu yazıyor, sizce bu bilgiler ne kadar doğrudur ve alsam pişman olur muyum?

HYPER 500 | HYPER Series | Power Supply | FSPLifeStyle

FSP düzgün bir markadır. O güç kaynağı VS450'den daha güçlü. VS450 12V'dan 408W verirken o 456W veriyor. Alırsan pişman olmazsın.

Daha fazla güç verdiğini biliyorum yalnız Corsair VS450 modelli ürünün tasarımı daha çok hoşuma gitti, zaten öyle yüksek seviye bir bilgisayarım yok. O yüzden kararım çabucak değişebilir. :)

Benim gibi APU ya da NVidia Maxwell mimarili bir kart kullanıyorsan VS450'de yeterli.

Evet Maxwell mimarili bir kartım var ama sağlık açısından güç kaynağı alana kadar kullanmıyorum. Bu konuda öğrenmek istediğimi öğrendim ve zamanı geldiğinde hangisi aklıma yatarsa onu alacağım. :)
Genellikle Dudullu şubesinden alışveriş yaparım fakat ne yazık ki Corsair VS450 orada bulunmadığı için FSP Hyper 500 alacağım veya Ümraniye şubesine gidip Corsair VS450 alacağım. :)

Bence FSP seçersen daha iyi olur kaliteli bileşenler kullanan bir firma. Bu üründe fiyatına oranla güzel bir ürün tavsiye ederim almanızı. İleride başka bir ekran kartı ile değiştirirken sorun yaşamazsın.

Güç kaynağı aldım, kasa eski olduğu için kablolarda çok olduğu için düzenlemek için zorlandım. Şu anda çalışıyor, herhangi bir test yapmam gerekir mi? Ayrıca fanı çok sesli çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı