FSP marka UPS alınır mı?

FSP PSU olarak popüler ama o konuyu bilmiyorum. Bence iyi olabilir çünkü PSU’da üretiyor ama siz yine diğerlerinden de fikir alın.

Ürünü 4 aydır kullanıyorum FSP markasına güvenerek aldım ama çok pişman oldum. Ürün aldığımdan beri elektrik kesintilerinde ve voldaj düşmelerinde bazen devreye girmiyor. 10 kere elektrik gitse en az 2-3 kere devreye girmeyip hata veriyor. Teknik servisi aradım ulaşamadım hatta müşteri hizmetlerine bile ulaşamadım.
600VA olanı için bu yazılmış.
FSP'ye güvenirim ama yorumdan dolayı ürüne güvenemedim.

Bence gerek yok o paraya GPU yükseltilir.
Saçma bir düşünme tekniği. Evinde sürekli elektrik kesintisi yaşayan birinin UPS alması gayet mantıklı bir harekettir. Burası bir sosyal platform herkes istediği gibi fikrini belirtir her önüne gelene uyarı atılmıyor. Markasına bakarak alınır. O zaman sende git bir sürü sertifikası var diye Rampage PSU al oluyor mu o işler öyle? Asıl sen bilgin olmadığı konu hakkında sazan gibi atlama.

Markanın bir kategorideki başarısına güvenerek başka türe de aynı güvenle yaklaşmak hata oluyor zaman zaman.

Örneğin, smart tv konusunda Samsung'un berbat olduğunu 4 ay önce aldığımız tv ile anlamış olduk. Yazılımı rezaletti. Dünyanın en büyük ekran üreticilerinden birisi diye güvendim.

Markanın bir kategorideki başarısına güvenerek başka türe de aynı güvenle yaklaşmak hata oluyor zaman zaman.

Örneğin, smart tv konusunda Samsung'un berbat olduğunu 4 ay önce aldığımız tv ile anlamış olduk. Yazılımı rezaletti. Dünyanın en büyük ekran üreticilerinden birisi diye güvendim.
UPS ile PSU mantığı temel olarak aynı. İkisininde amacı sisteme güç girişi sağlamak. Tek fark UPS üzerinde depoluyor elektrik kesintilerinde ordan aktarıyor. Yani gidip soğutucu üreten firmanın anakart üretmesi gibi bir fark yok.

Geri
Yukarı