FSR 2.0 performansı nasıl?

YxT-sama

Hectopat
FSR 1.0'ı ilk kez God of War'da denediğimde pek beğenmemiştim, görüntü bayağı bozuluyordu. Sanki 720p görüntüye keskinleştirme filtresi atılmış gibiydi.
Şimdi Red Dead Redemption 2'ye de FSR 2.0 modu çıkmış galiba, merak ediyorum performansını FSR 1.0'a kıyasla. Deneyenler yorumlayabilir mi?

Red Dead Redemption 2'ye FSR desteği hiç gelmedi. Onun dışında, aşağıda FSR 2.0'ı deneyimlediğim kadarı ile anlatmaya çalıştım.

Güzel, GoW'da FSR 2.0 ayarlarının altından FSR Sharpening ayarını da köklemeni tavsiye ederim. Balanced seçtiğinde bile bir bulanıklık veya bozulma hissedilmiyor. RDR2'de de bu eklenmiş mi bilmiyorum kontrol edersin ben bakmadım.

Native;

native.jpg

FSR 2.0 Quality + Sharpening;

quality.jpg

FSR 2.0 Balanced + Sharpening;

balanced.jpg

görüntü kalitesine önem veririm. performans da lazım tabii ki. ama ben 30 fpsnin altına düşmüyorsa olabilecek en iyi kaliteyi tercih ederim story oyunlarında. fsr'ı kullanıyorum 30 fpsnin altına düşmese de. çünkü görüntü kalitesinde hiç bir düşüş farketmiyorum ve +10 fps sağlıyor ortalama genelde quality modu. benim sorum. fsr 2.0 da balanced kullanmalı mıyım gözle farkedilir bir kalite farkı oluyor mu? olmuyorsa balanced kullanırım bundan sonra.

Güzel, GoW'da FSR 2.0 ayarlarının altından FSR Sharpening ayarını da köklemeni tavsiye ederim. Balanced seçtiğinde bile bir bulanıklık veya bozulma hissedilmiyor. RDR2'de de bu eklenmiş mi bilmiyorum kontrol edersin ben bakmadım.

Native;

Eki Görüntüle 1448834

FSR 2.0 Quality + Sharpening;

Eki Görüntüle 1448832

FSR 2.0 Balanced + Sharpening;

Eki Görüntüle 1448830
monitörünüz 1080 p mi? bozulma çünkü daha yüksek çözünürlüklü monitorlerde farkedilmese de 1080plerde farkedilme olasılığı daha yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı