Fsr 3.0 konsollara da geliyor!

Haberi daha yeni gördüm bence konsollara gelecek olması çok güzel ve mesela şu an RDR2 30 FPS çalışıyor 60 FPS olur mu? Ve 120 FPS destekleyen oyunlar artar mı?

RDR 2 konusu tamamen yapımcıya bağlı yapımcı isterse FSR 3.0 getirir RDR 2 120 FPS bile çalışır ve benim tahminim daha çok 120 FPS oyun görüceğimiz.

Bu arada FSR 3.0 ne zaman konsollara geliyor eylül-Ekim'de mi yoksa net bir tarih var mı?

FSR eylül'de çıkacak ama asıl FPS arttıran özelliği 2024 şubat ocak gibi çıkacakmış.

RDR 2 konusu tamamen yapımcıya bağlı yapımcı isterse FSR 3.0 getirir RDR 2 120 FPS bile çalışır ve benim tahminim daha çok 120 FPS oyun görüceğimiz.

FSR eylül'de çıkacak ama asıl FPS arttıran özelliği 2024 şubat ocak gibi çıkacakmış.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için umarım FSR 3.0 konsollarda güzel çalışır.

Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için umarım FSR 3.0 umarım konsollarda güzel çalışır.

FSR 2.0 vardı zaten konsol tarafında ama kullanan oyun sayısı fazla değildi ve gene doğru düzgün değildi ama mesela Cyberpunk 2077 kulanıyordu konsol tarafında daha çok kullanılan FSR 1 imiş Hogwarts Legacy mesela FSR 1 kullaniyormuş eğer FSR 3 güncellemesi gelirse oyunlara performansları artar.

Ben FSR 3 ile Hogwarts Legacy'nin 120 FPS'i bile çok çok rahat görücegini düşünüyorum şu an 90 FPS çalışıyor zaten xsx ve PS5'te umarım FSR 3 getirirler.

FSR 2.0 vardı zaten konsol tarafında ama kullanan oyun sayısı fazla değildi ve gene doğru düzgün değildi ama mesela Cyberpunk 2077 kulanıyordu konsol tarafında daha çok kullanılan FSR 1 imiş Hogwarts Legacy mesela FSR 1 kullaniyormuş eğer FSR 3 güncellemesi gelirse oyunlara performansları artar.
Peki 120 fps destekleyen oyunlar 150 fps'lere çıkarmı yoksa limit 120 fps mi? ve umarım fsr 3.0 çıktığında bir çok oyun kullanır.

Bu arada hogwarts legacy 120 fps desteklemiyor mu ben mi yanlış hatırlıyorum

Bu listede ps5 120 fps oyun listesi var içinde hogwarts legacy'de var.

Peki 120 FPS destekleyen oyunlar 150 FPS'lere çıkar mı yoksa limit 120 FPS mi? Ve umarım FSR 3.0 çıktığında birçok oyun kullanır.

Sanmam hocam 120 FPS'i 150 yapmaya uğraşmazlar cünkü konsollarda FPS limitleri olur 30 60 120 FPS limitini kaldırmazlar onun yerine 120 FPS oyunların kalitesi artar çünkü 120 FPS olmak için çözünürlük ve grafik düşürüyorlar belki diğer nesilde 240 FPS görürüz. :D

Peki 120 fps destekleyen oyunlar 150 fps'lere çıkarmı yoksa limit 120 fps mi? ve umarım fsr 3.0 çıktığında bir çok oyun kullanır.

Bu arada hogwarts legacy 120 fps desteklemiyor mu ben mi yanlış hatırlıyorum

Bu listede ps5 120 fps oyun listesi var içinde hogwarts legacy'de var.
90 fps çalışıyor hocam.

O oyunun maksimum gördüğü FPS'dir yani bir sekansda 120 olsa dahi çoğunlukla 90 FPS mesela Final Fantasy'nin yeni oyunu 60 FPS densede daha çok 40-45 arası.

Bencede öyle olur bazıları 8K'da 30FPS görebileceğiz falan demişti ne kadar doğru bilmiyorum.

Upscale olmadan 8K çok güçlü donanım ister konsola 4090 koyarsan konsolun manası kalmaz konsolun olayı az fiyata çok iştir 4090'lı konsol minimum 2500 dolar olur.

O oyunun maksimum gördüğü FPS'dir yani bir sekansda 120 olsa dahi çoğunlukla 90 FPS mesela Final Fantasy'nin yeni oyunu 60 FPS densede daha çok 40-45 arası.
Hatta redfall çıkmadan önce insanlar 60 fps felan bekliyordu ama 30 fps'le çıktı XSX 60 fps açardı rahat ama neden öyle yaptılar bilmiyorum neyse umarım FSR 3.0 konsollar için iyi olur ne diyeyim :)

Upscale olmadan 8K çok güçlü donanım ister konsola 4090 koyarsan konsolun manası kalmaz konsolun olayı az fiyata çok iştir 4090'lı konsol minimum 2500 dolar olur
Hocam bazıları öyle diyordu 8k/30 fps göreceğiz diyorlardı ama ben çok inanmadım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı