FSR 3 modları çoğalıyor!

Başlarım böyle Mod'a Alan Wake 2 de RT açtım görüntü gitti bilgisayarda restart attım ekran kartını görmedi düzeldi sonra.

Hmm, sanırım sistem dosyalarını izinsiz olarak değiştiriyor.

GTX kartlarda Nukem modunu kullanmak için sistem dosyalarını değiştiriyorduk. Sonrasında NVIDIA kartımızı PC göremiyordu, ama RTX ve DLSS 2/3 açılabiliyordu.

Benzer bir mod yazmış olabilir ve bunu AMD kartları için otomatikleştirmiş olabilir.

Muhtemelen mod şu şekilde çalışıyor:

Oyun başlarken AMD sürücülerinizden bir dosyayı değiştiriyor (bu sayede, fg, DLSS, RTX seçeneği açılıyor). Her DLSS ve RTX seçeneğini değiştirirken bu uygulamayı tekrar yapıyor, sonrasında eski dosyayı tekrar yüklüyor. Ancak eğer oyun çökerse, mod da çöküyor ve sistem dosyalarını değiştirme işlemi yarıda kalıyor.

Bilgisayar yeniden başlatıldığında sistem dosyalarını tarıyor eksik dosyayı buluyor ve tekrar yüklüyor.

Bu hatayı alan bir ben miyim?

1703535320735.png

Son düzenleme:
Bir kez daha selamlar.

Bu kez Witcher 3 ü, sistemimle denemek istedim ve şahsen gerek akıcılık ve gerek fps anlamında bu moddan çok memnun kaldım. Öğlen paylaştığım nfs unbound da sanırım ya oyun optimize değil ya da bu mod bu oyunda iyi çalışmıyor.

Witcher 3 de her şey ultrada, hairworks açık ve kısaca ışın izleme hariç her şey ultra da ve açık.
Sistemim: 5600H - 16 gb ram - 95W 3050M

İlk resim native görüntü.
Ekran görüntüsü 2023-12-25 231417.png

İkinci resimde sadece dlss kalite modu aktif.
Ekran görüntüsü 2023-12-25 231439.png

Üçüncü ve son resimde ise hem dlss kalite hem de frame generaiton açık..
Ekran görüntüsü 2023-12-25 231506.png

Önemli bir not: Arkadaşlar benim gördüğüm kadarıyla bazı oyunlar oyun tam ekranda ise
amd nin frame generation modu çalışmıyor. Misal bende witcher 3 tam ekran da iken fg aktifti ancak fps hiç değişmedi.
Sınırsız çerçeve gibi bir ekran modu var ve bunu seçtikten sonra oyun etkili bir şekilde fg performansını gösterdi. Zaten 3. resim de belli.

Bir kez daha selam.

Bu kez Witcher 3'ü, sistemimle denemek istedim ve şahsen gerek akıcılık ve gerek FPS anlamında bu moddan çok memnun kaldım. Öğlen paylaştığım NFS Unbound da sanırım ya oyun optimize değil ya da bu mod bu oyunda iyi çalışmıyor.

Witcher 3 de her şey ultrada, hairworks açık ve kısaca ışın izleme hariç her şey Ultra da ve açık.
Sistemim: 5600H - 16 GB RAM - 95W 3050M

Eki Görüntüle 2064946

İkinci resimde sadece DLSS kalite modu aktif.
Eki Görüntüle 2064948

Üçüncü ve son resimde ise hem DLSS kalite hem de frame generaiton açık.
Eki Görüntüle 2064949

Önemli bir not: arkadaşlar benim gördüğüm kadarıyla bazı oyunlar oyun tam ekranda ise
AMD'nin frame generation modu çalışmıyor. Misal bende Witcher 3 tam ekran da iken fg aktifti ancak FPS hiç değişmedi.
Sınırsız çerçeve gibi bir ekran modu var ve bunu seçtikten sonra oyun etkili bir şekilde fg performansını gösterdi. Zaten 3. resim de belli.

Eline sağlık hocam. İlk resme baktım direkt FPS düşük olunca içimden "eyvah herhalde yine kötü sonuç aldı dedim" meğer tam tersiymiş. Sonuçlar sizi tatmin ettiyse ne güzel. Modların ve oyunların verdiği his değişebiliyor.

Mesela ben, The Last of Us oyununda çok akıcı hissettim oyunu. Uncharted oyunda ise oyun yüksek FPS almasına rağmen fazla akıcı hissetmedim. Zaten sıkıntılı ve optimizasyonu bozuk oyunlar bunlar.

Bir kez daha selamlar.

Bu kez Witcher 3 ü, sistemimle denemek istedim ve şahsen gerek akıcılık ve gerek fps anlamında bu moddan çok memnun kaldım. Öğlen paylaştığım nfs unbound da sanırım ya oyun optimize değil ya da bu mod bu oyunda iyi çalışmıyor.

Witcher 3 de her şey ultrada, hairworks açık ve kısaca ışın izleme hariç her şey ultra da ve açık.

Eki Görüntüle 2064946

Eki Görüntüle 2064948

Eki Görüntüle 2064949

Önemli bir not: Arkadaşlar benim gördüğüm kadarıyla bazı oyunlar oyun tam ekranda ise
amd nin frame generation modu çalışmıyor. Misal bende witcher 3 tam ekran da iken fg aktifti ancak fps hiç değişmedi.
Sizin 3050de böyle ise ben 100fps uçarım.

Sizin 3050de böyle ise ben 100fps uçarım.
Ultra yerine yükseğe çekersem 80 90 fpsleri buluyor bende de. Yine de eklemeyi yine unutmuşum :D Witcher 3 de hud sorunu var ve baya baya titriyor tabi karakter gölgeleri de sorunlu titremeler mod sebebiyle gözle görülür.

Eline sağlık hocam. İlk resme baktım direkt FPS düşük olunca içimden "eyvah herhalde yine kötü sonuç aldı dedim" meğer tam tersiymiş. Sonuçlar sizi tatmin ettiyse ne güzel. Modların ve oyunların verdiği his değişebiliyor.

Mesela ben, The Last of Us oyununda çok akıcı hissettim oyunu. Uncharted oyunda ise oyun yüksek FPS almasına rağmen fazla akıcı hissetmedim. Zaten sıkıntılı ve optimizasyonu bozuk oyunlar bunlar.
Şuanki resmi olmayan modlara baktığıma göre bence en azından 40 50 60 fps arasında bir değer alan oyunlarda bu amd nin modu daha verimli çalışıyor. Çünkü 20 30 fps alıp fps 70 80 olsa da oyun oynanıyor ama 60 fps akıcılığı da olmuyor. Zannetmiyorum çok ama keşke her oyuna bu mod en azından 2024 ilk çeyreğinde gelse..
Şuan için stalker 2 yi çıktığında bu modla denemek çok istiyorum açıkcası. O da baya farklı ve optimize kötü gelecek gibi duruyor.

Ultra yerine yükseğe çekersem 80 90 fpsleri buluyor bende de. Yine de eklemeyi yine unutmuşum :D Witcher 3 de hud sorunu var ve baya baya titriyor tabi karakter gölgeleri de sorunlu titremeler mod sebebiyle gözle görülür.
Ben Herşey açık ve DLSS varken 60 alıyordum. FG modu kursam 120'yi harbi geçer.

Bir kez daha selamlar.

Eki Görüntüle 2064946

Eki Görüntüle 2064948

Eki Görüntüle 2064949

FSR Chan bu performans için kendisiyle guru duyuyor.
image (11).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı