FSR 3 modları çoğalıyor!

AMD kendi ayağına sıktı tarzı yorumlar görmüştüm sebebi nedir acaba? Bu FSR olayıyla alakalı. NVIDIA 2000 ve 3000 serisi kartlar daha çok alınacak falan dediler. Mantıken de öyle mod kuruluyor çünkü. 3000 serisine çöp gözüyle bakılmaz artık eskisi kadar. Bu mod şu an AMD kartlarda kullanılmıyor mu? Kullanılmıyor diyenler var. Ama üstte RX 6600'ü olan adam kullanıyor modu ilginç.

@Jesus Wicked

Bunun sebebi algı hocam. NVIDIA modu ücretsiz olunca hali ile ulaştığı kişi sayısı çoğaldı. NVIDIA kullanıcısı çok zaten o yüzden bir algı oluştu çevrede. Haber yapan yerler ise bu algıya bir nevi destek oldular.

AMD modları ücretli yapıldığı için kişilere ilk başta ulaşımı az oldu. O yüzden böyle bir algı var.
Mod yine ücretli ama internetten veya bizlerden kolayca modun linki bulunabiliyor araştırdıktan sonra.
Yani NVIDIA kullanıyor AMD bakıyor diye bir olay yok. Tamamen mod geliştiricsinin modları para ile yapmasından kaynaklı bir durum.

Nukem modunu NVIDIA, LukeFZ modunu NVIDIA ve AMD kartlar kullanabiliyor.

Son düzenleme:
Bunun sebebi algı hocam. NVIDIA modu ücretsiz olunca hali ile ulaştığı kişi sayısı çoğaldı. NVIDIA kullanıcısı çok zaten o yüzden bir algı oluştu çevrede. Haber yapan yerler ise bu algıya bir nevi destek oldular.

AMD modları ücretli yapıldığı için kişilere ilk başta ulaşımı az oldu. O yüzden böyle bir algı var.
Mod yine ücretli ama internetten veya bizlerden kolayca modun linki bulunabiliyor araştırdıktan sonra.
Yani NVIDIA kullanıyor AMD bakıyor diye bir olay değil. Tamamen mod geliştiricsinin modları para ile yapmasından kaynaklı bir durum.

Evet NVIDIA piyasayı kendine bağlamış durumda. Tabii bunda en büyük etkende RTX DLSS gibi AMD'nin kötü ya da NVIDIA'yaya göre yetersiz ama kendi çapında gayet başarılı olmasıda etkiliyor şahsen.

Evet NVIDIA piyasayı kendine bağlamış durumda. Tabii bunda en büyük etkende RTX DLSS gibi AMD'nin kötü ya da NVIDIA'yaya göre yetersiz ama kendi çapında gayet başarılı olmasıda etkiliyor şahsen.

NVIDIA artık tekel oldu desek yeridir. AMD konsol ve sunucu taraflarında çok takılıyor. Radeon taraflarında hiç yenilik ve geleceğe ait bir atılım yok. Belli de olmaz gerçi bu durumlar.

Benim merak ettiğim bu AMD FSR 3 frame generation modu değil de NVIDIA RTX 2000 ve 3000 serisine modlanan versiyon olan DLSS 3 frame generation modundada bu tarz göstergelerde ghosting ve sinematiklerde çökme problemleri var mıdır acaba?

Benim merak ettiğim bu AMD FSR 3 frame generation modu değil de NVIDIA RTX 2000 ve 3000 serisine modlanan versiyon olan DLSS 3 frame generation modundada bu tarz göstergelerde ghosting ve sinematiklerde çökme problemleri var mıdır acaba?

Tam ayrıntılı bilmiyorum ama onlarda da sorunlar var. Burada var zaten kullananlar.

Ghosting ve UI problemleri vs vardır. Ghosting direk FSR3'ten gelen bir şey, UI problemleri ise DLSS3 bütün görüntüyü toptan aldığından ama FSR3 UI'yı sonradan ekleyerek çalıştığından oluşan bir sıkıntı.

Ama onun dışında çökme veya anormal hatalar pek yoktur, çünkü mod Nvidia'nın farklı upscaling teknolojilerini kolayca entegre etmeye yarıyan Streamline yazılımı kullanıyor, yani altyapı daha sağlam.

Son düzenleme:
Yok oynanamıyor last of us en azından rx580 ile oynanmıyor. Fps artıyor ancak ara sahnelerde donup çöküyor. Cyberpunk 2077 güzel çalışıyor.

Yok oynanamıyor Last of Us en azından RX580 ile oynanmıyor. FPS artıyor ancak ara sahnelerde donup çöküyor. Cyberpunk 2077 güzel çalışıyor.

Evet o ara sahnelerde çökme RX 6600 de de var bizzat kendim denedim ve çözümünü bulamadım. Sizin kartınızda sıkınyı yok yani. Hatta kuzenim RX 6900 XT ile denedi gene de Last of Us da ara sahne ve sinematiklerde çökme yaşadı.

@Jesus Wicked

Yani NVIDIA kullanıyor AMD bakıyor diye bir olay yok. Tamamen mod geliştiricsinin modları para ile yapmasından kaynaklı bir durum.

Nukem modunu NVIDIA, LukeFZ modunu NVIDIA ve AMD kartlar kullanabiliyor.
AMD modu sadece kendi kartlarında çalıştırabilecek bir özellik ekleseydi RTX 3000 değil RX 6000-7000 alırdı herkes. Herkesin yararına olsa da yaptıkları bir bakıma kendilerine zarar oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı