FSR 3 modları çoğalıyor!

Resident Evil 4'te LukeFz'nin modu çalışıyor mu? Listesinde yazmıyor ama YouTube'ta çalıştıranlar var, video atmışlar. Bilen var mı?

Looseless scaling uygulamasına frame generation gelmiş. (FSR 3 FGdan tamamen bağımsız)

Artıları:
1- FSR 3 FG kalitesi olmasa da kesinlikle işe yarıyor.

2- Oyun dosyalarına müdahale etmiyor, bu nedenle oyunda çökme yaşanmıyor.

3- Tek tuşla açabiliyorsunuz.

4- Oyun veya uygulama fark etmeksizin hepsinde çalışıyor.

Eksileri:
1- Gecikme değerleri çok fazla ve maalesef bunu muhtemelen uygulamanın yapımcısı çözmeye çalışacaktır. Şu an ilk versiyon.

2- Doğru işe yaraması için en az ekranınızın yarısı FPS değerini oyunda görmelisiniz. (Ekran yenileme hızınızın yarısından daha düşük FPS değeri alırsanız kare atlamaları oluyor.)

ÖRNEK:

Ekranınız 120 Hz ise, oyuna almanız gereken minimum FPS 60 olmalı.

Ben ekranımı CRU programı ile 96 Hz yaptım; bu sayede oyunda 48 FPS almak, program ile 2 katına çıkararak 96 FPS almamı sağladı.

Yüksek Hz'li bir ekranınız varsa ve 30 FPS'den 60 FPS'e çıkartmak istiyorsanız, ekranınızın Hz değerini düşürmeniz gerekiyor. (60Hz değerine düşürmeniz gerekiyor)

3- Şahsen, benim GPU gücümü çok fazla tüketiyor.

4- HUD UI sorunu bulunuyor, ancak FSR 3 FG kadar belirgin ve rahatsız edici gelmedi. Özellikle Valorant gibi zaten yüksek FPS veren bir oyunda denedim ve başlarda fark etmedim.

Ayrıca...

Oyununuz yüksek darboğazda ise bu uygulamayı kullanıp darboğaz nedeniyle GPU'nun boşta kalan kısmını kullanarak FPS'nizi artırabilirsiniz.

GeForce NOW/xCloud gibi uygulamalarda kullanıp 60 FPS oyun yayınını 120 FPS'de rahatlıkla oynayabilirsiniz. (Denemedim, ancak Xbox xCloud ile ilgili bir deneme videosu gördüm, çalışıyordu.)

Looseless scaling uygulamasına frame generation gelmiş. (FSR 3 FGdan tamamen bağımsız)

Artıları:
1- FSR 3 FG kalitesi olmasa da kesinlikle işe yarıyor.

2- Oyun dosyalarına müdahale etmiyor, bu nedenle oyunda çökme yaşanmıyor.

3- Tek tuşla açabiliyorsunuz.

4- Oyun veya uygulama fark etmeksizin hepsinde çalışıyor.

Eksileri:
1- Gecikme değerleri çok fazla ve maalesef bunu muhtemelen uygulamanın yapımcısı çözmeye çalışacaktır. Şu an ilk versiyon.

2- Doğru işe yaraması için en az ekranınızın yarısı FPS değerini oyunda görmelisiniz. (Ekran yenileme hızınızın yarısından daha düşük FPS değeri alırsanız kare atlamaları oluyor.)

ÖRNEK:

Ekranınız 120 Hz ise, oyuna almanız gereken minimum FPS 60 olmalı.

Ben ekranımı CRU programı ile 96 Hz yaptım; bu sayede oyunda 48 FPS almak, program ile 2 katına çıkararak 96 FPS almamı sağladı.

Yüksek Hz'li bir ekranınız varsa ve 30 FPS'den 60 FPS'e çıkartmak istiyorsanız, ekranınızın Hz değerini düşürmeniz gerekiyor. (60Hz değerine düşürmeniz gerekiyor)

3- Şahsen, benim GPU gücümü çok fazla tüketiyor.

4- HUD UI sorunu bulunuyor, ancak FSR 3 FG kadar belirgin ve rahatsız edici gelmedi. Özellikle Valorant gibi zaten yüksek FPS veren bir oyunda denedim ve başlarda fark etmedim.

Ayrıca...

Oyununuz yüksek darboğazda ise bu uygulamayı kullanıp darboğaz nedeniyle GPU'nun boşta kalan kısmını kullanarak FPS'nizi artırabilirsiniz.

GeForce NOW/xCloud gibi uygulamalarda kullanıp 60 FPS oyun yayınını 120 FPS'de rahatlıkla oynayabilirsiniz. (Denemedim, ancak Xbox xCloud ile ilgili bir deneme videosu gördüm, çalışıyordu.)

Steam'de paralı diye gördüm acaba ücretsiz indirebiliyor muyuz?

Cyberpunk'a nasıl bu modu kurabilirim?

Resident Evil 4'te LukeFz'nin modu çalışıyor mu? Listesinde yazmıyor ama YouTube'ta çalıştıranlar var, video atmışlar. Bilen var mı?

Steam'de paralı diye gördüm acaba ücretsiz indirebiliyor muyuz?

Korsan olarak son sürüm bulunuyor ancak link veremiyorum.
Chrome eklentisi olan imsteam yardımcı olabilir. (GitHub'dan eklentiyi indirebilirsiniz.)

Korsan olarak son sürüm bulunuyor ancak link veremiyorum.
Chrome eklentisi olan imsteam yardımcı olabilir. (GitHub'dan eklentiyi indirebilirsiniz.)

Pek sağlıklı çalışmıyor. Gecikme hat safhada. Gelişir ama AFMF gibi sanki.

Cyberpunk'a nasıl bu modu kurabilirim?

Buradan 0.9.0 sürümünü indir.

Generic FSR 210 isimli dosyanın içinde olanları rardan çıkarıp oyunun klasörüne at. ''optional_nvngx'' diye bir klasör var onu atma.

Pek sağlıklı çalışmıyor. Gecikme hat safhada. Gelişir ama afmf gibi sanki.

Buradan 0.9.0 sürümünü indir.

generic FSR 210 isimli dosyanın içinde olanları RAR'dan çıkarıp oyunun klasörüne at. "optional_nvngx" diye bir klasör var onu atma.

1705183494326.png

Hocam bu 3 oyun dışı oyunlara kurulmuyor mu?

Beklentiler büyük.

Nasıl yani hocam? Neyi bekliyoruz onu anlamadım da.

Eki Görüntüle 2083739

Hocam bu 3 oyun dışı oyunlara kurulmuyor mu?

Oyundan oyuna atacağın dosya sürümü değişir.

Bu tabloda yazıyor hangi oyunun ne sürüm istediği.

Son düzenleme:
Nasıl yani hocam? Neyi bekliyoruz onu anlamadım da.

Oyundan oyuna atacağın dosya sürümü değişir.

Bu tabloda yazıyor hangi oyunun ne sürüm istediği.

Hocam bu modu nasıl Last of Us'a kuracağım?

Geri
Yukarı