FSR 3 modları çoğalıyor!

Simdi ortada bir gec kalma var ama yok diyenler var. Bir de bu gecikmeyi fark edebilecek potansiyelde insanlar var ve gecikme var diyorlar. Hangisinin soyledigi daha onemli sence?

Biz gecikme sorunu yok demedik hocam. Beni rahatsız edecek kadar yok diyorum ben. Ben hikayeli oyunlarda bunu test ederken oyun gayet akıcıydı.

Gecikme yapan oyunlar var yok değil. Az çok hissedilir oyunlarda var. Ama berbat ötesi diyecek kadar da ben yaşamadım.

Gecikme var diyen ne kadarlık bir gecikmeden bahsediyor? Gecikme yok diyen de ne kadarlık bir gecikmeden bahsediyor?

O zaman NVIDIA teknolojisi güzel olduğu halde kötü madem. Yokmu sanki gecikme hissedenler.
Bu teknolojilerin yapısı gecikme yapıyor ve bunu önlemek için bazı şeyler kullanıyorlar. Ne kadar önleniyor ne kadar önlenmiyor tartışılır.

AMD RX6700 Alan Wake 2 çalışmıyor başka bir çözümü var mıdır?
Nerede çöküyor hocam? 0.7.2 sürümünde sadece dosyaları attığınızda çalışması lazım. Olmazsa eski sürümleri deneyebilirsiniz CyberFSR ve D3D12 moduyla ama AW2'de HUD ve UI'ın düzgün olduğu tek sürüm 0.7.2.

Simdi ortada bir gec kalma var ama yok diyenler var. Bir de bu gecikmeyi fark edebilecek potansiyelde insanlar var ve gecikme var diyorlar. Hangisinin soyledigi daha onemli sence?
"Gecikme dayanılmaz derecede" ve "dayanılabilir derecede, çok rahatsız etmiyor, çok hissetmiyorum vs..." diyenler var. Bu teknolojinin açıklamasında gecikme ekler diyor zaten, potensiyeli olan insanlara bakmaya gerek yok.

Senin bu oluşan gecikmeye daha hassas olduğun gerçeğini anlamak o kadar da zor olmasa gerek.

jddx.png

İnsanlar böyle problemler yaşıyormuş birkaç oyunda. Bir de "AMD UE driver bug" diyorlar tam anlayamadım ne dediklerini. Bunlar düzeltilecek yeni sürümde.
Ekran görüntüsü 2023-12-26 165617.png

Senin bu oluşan gecikmeye daha hassas olduğun gerçeğini anlamak o kadar da zor olmasa gerek.

Heh işte olay burada bitiyor. Genelleme yaptığı için böyle biraz tartışma moduna girdik. Yani başkalarında da bunun daha az hissedilir yani olduğunu kabul edemiyor herhalde arkadaş.

Onda inanılmaz ise, bizde de inanılmaz olacak diye bir husus varsa o zaman "bizde berbat ötesi oyunu açamayacak kadar" gecikme hissediyoruz.

Geri
Yukarı