FSR 3 modları çoğalıyor!

@ZwiReK hocam bu AMD modundan sonra gecikme ortalama ne kadar olmalı? Şu an Witcher 3 de oyunu 60'a sabitledim ve MSI'dan frametime baktığımda 60 70 ms görüyorum ve gecikme sanki hissediyorum gibi.

Fotoğraf atma şansınız var mı hocam?

Hocam yaptım fakat oyuna giriş yaparken Cyberpunk 2077 topu dikti diyor çöküyor.
Çökmeden önce CMD çıkıyor modla alakalı.
Doğrulama yaptığımda dosyalar silinmedi acaba ondan mı?

Ondan olmaz bence. O klasörde bulunan dediğim dosyayı "Enabled" yazan dosyayı açtınız mı?

Hocam öyle değişiyor ki her şey, anlamak çok zorlaştı. Bir ekran kartında çalışıyor bir ekran kartında çalışmıyor. Bütün modla ilgili olan dosyaları silip sadece 0.7.2'yi deneseydiniz ama büyük ihtimalle denemişsinizdir. Tam sürümün çıkmasına daha bir ay var gibi geliyor bu gidişle. Her güncellemede daha basit, daha stabil olması gerekirken bir sürü şey değişiyor, anlaması zorlaşıyor.

Hocam,

Tekrar sorayım. 7.2 modunda Cyper ve Proxy'ye gerek yok. Peki diğer dosyalardan 5 dosyayı da atacak mıyız içine?

Son düzenleme:
Fotoğraf atma şansınız var mı hocam?

Ondan olmaz bence. O klasörde bulunan dediğim dosyayı "Enabled" yazan dosyayı açtınız mı?
Afterburnere ekledim ancak oyunda açılmadı bende donanım izleme ekranından ss atıyorum.
Ekran görüntüsü 2023-12-26 224340.png

34.3 olan yer tam orta noktası. En yüksek değer ise 60 80 arası yer yer 90 ms gördü ama çoğunlukla 60 80 di.

Hocam peki son kez attığınız tüm dosyaları tekrar bakarak silin. 7.2 sürümünün içinde olan 220 isimli dosyası atın sadece. Diğerine atmadan deneyin. 5 tane dosya olması gerek içinde.

Evet o. Şu an bile bayağı dalgalı. Öğlen denediğimde hiç gecikme gibi bir şey hissetmemiştim. İlginç.

Oyun içinden DLSS'den başka bir modu seçtin mi? FSR gibi.

@Geralt Victarious

Şimdi Cyberpunk 2077'de Cyber ve proxy olmadan attım çalıştı. Alan Wake'de çalışmadı işte.

Hocam peki son kez attığınız tüm dosyaları tekrar bakarak silin. 7.2 sürümünün içinde olan 220 isimli dosyası atın sadece. Diğerine atmadan deneyin. 5 tane dosya olması gerek içinde.

Oyun içinden DLSS'den başka bir modu seçtin mi? FSR gibi.

@Geralt Victarious

Şimdi Cyberpunk 2077'de Cyber ve proxy olmadan attım çalıştı. Alan Wake'de çalışmadı işte.

Hocam Ready or Not da denedim gerçektende harika çalışıyor sıkıntısız şekilde oldu.
Başka hangi oyunlarda deneyebilirim acaba? DY2 de çalışır mı acaba başka oyunlarda da denemek istiyorum.

Frametime == Gecikme değil, bağlantılı ama farklı şeyler. Ve bu kadar dalgalı olması bayağı anormal, direk modsuz nasıl oluyor?
Oyunu buga sokmuşda olabilirim belki. İlk başta ışın izleme açayım dedim fps 10 15 oldu sonra kapadım ancak fps yine artmadı. 2 kere oyunu baştan başlattım yine değişmedi :D en son pc aç kapa yaptım şuan gecikme modsuz şekilde 6 ile 15 arası. Mod ile yine 20 50 arası.

@Geralt Victarious

0.6.0 versiyonunda çalıştırmak için Borderless moduna alıp oyunu FSR Native ayarındeyken başlatıyordum. 0.7.1 buna ihtiyaç kalmadı fakat bende de CyberFSR ve D3D12 Proxy olmadan CTD. Ama ne zaman 0.7.2'ye geçtiğim zaman sadece mod yetmeye başladı. Olmadı, ikisini de atın oyununun içerisine. Önemli olan çalışması sonuçta. Bunlar ileride düzeltilir, halledilir.

Geri
Yukarı