FSR 3 modları çoğalıyor!

@evolvo

Frame Gen açıktı tüm görüntülerde ayrıca Frame Gen'i açıp, kapatma yeri var evet ayrı olarak.

Son düzenleme:
@evolvo

FPS bayağı farkediyor ve şahsen takılma vs. gibi bir sorunla karşılaşmadım hatta forumda video paylaşmak yasak olmasa kendi aldığım videoyu buradan paylaşırdım öyle diyim.

Horizon forbidden West FSR 3 mod desteği geldi lukefz 10.4 sürümünü biri paylaşırsa deneyimlemek isterim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0.10.4 ve yeni Uniscaler

0.10.4:​

• Add CAS sharpening pass to DLSS versions that do not ship with built-in sharpening (2.5.1.0+)
This works just like the one added to XeSS in the previous release.
  • Overhaul swap chain management logic to be more resilient
It fixes race conditions on cyberpunk while starting up, alongside possibly improving support for games that recreate the swap chain during runtime.
  • Work around a crash caused by calling specific XeSS functions during startup while ReShade is active
It should allow you to use ReShade in games that support XeSS in the use_game_upscaling mode again.
  • Add implementation of GPU faking for macOS.
The GPU should now be faked correctly, but something else seems to still be preventing Unreal Engine games from allowing DLSS.This workaround only works on D3DMetal.
  • Re-enable support for display resolution motion vectors.
It might fix FSR3 in a very small amount of games, most games do not use these motion vectors

A new mod from LukeFZ called "Uniscaler"This is a preview for "Uniscaler", the next version of FSR2FSR3.New features and improvements:
  • One DLL that is compatible with all FSR versions
  • Allows you to change the used upscaler from the config file, even if the game itself does not support it!
  • Can use both DLSS-FG and FSR3-FG inputs if provided by the game to eliminate HUD ghosting.
Bug fixes over FSR2FSR3:
  • Fixes compatibility with FSR3-FG games like TLOU
  • Improves/fixes image quality issues in Horizon: Forbidden West
  • Potentially others.
The mod is now an all-in-one solution for upscaling in most DX12 games - If the game supports any one of the three upscalers (DLSS, FSR2/3, XeSS) this mod can be used to enable the other upscalers and FSR3-FG as well.As this is a preview release, there will probably be some bugs. Please report them as usual!Known issues:
  • Games using DLSS Ray Reconstructions may not work properly when RR is enabled.
  • An upscaler needs to be active for the mod to work, just enabling DLSS Frame Generation and no upscaler in the game will not work.
  • Switching between Upscalers can potentially cause FG to stop working. Restart the game after switching Upscalers for the best results
  • How to install:
Put all files from the uniscaler mod folder into the game directory.Highlights:-For the stub_ngngx, you will only need to put it in the game directory and run EnableSignatureOverride.reg if you undergo a crash after doing a step above

Merhabalar forum halkı. :)

Uzun zamandır ortalık sessizdi bende önemli bir güncellemenin geldiğini görünce sizlerle paylaşmak istedim.

Ben kendim denemedim ama hem dosya linkini atıyorum hem de nelerin değiştiği bir listeyi atıyorum. Okuyup kendiniz ona göre tartarsınız önemli olup olmadığını.

Dosya Linki:

Dosyaları tek tek VirusTotal ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Yine de siz emin olmak için tekrar taratabilirsiniz.

**NOT: En son mod sürümü hakkındaki bilgiler her zaman başlığın altındadır!

Bu, FSR2FSR3'ün bir sonraki sürümü olan "Uniscaler" için bir önizlemedir.

Yeni özellikler ve iyileştirmeler:
  • Tüm FSR sürümleriyle uyumlu bir DLL
  • Kullanılan upscaler'ı yapılandırma dosyasından değiştirmenize izin verir, **oyunun kendisi desteklemese bile!
  • HUD gölgelenmesini ortadan kaldırmak için oyun tarafından sağlanmışsa hem DLSS-FG hem de FSR3-FG girişlerini kullanabilir.

FSR2FSR3'e göre hata düzeltmeleri:
  • TLOU gibi FSR3-FG oyunlarıyla uyumluluğu düzeltir
  • Horizon'daki görüntü kalitesi sorunlarını iyileştirir/düzeltir: Yasak Batı
  • Potansiyel olarak diğerleri.

Mod artık çoğu DX12 oyununda yükseltme için hepsi bir arada bir çözümdür - Oyun üç yükselticiden (DLSS, FSR2/3, XeSS) herhangi birini destekliyorsa, bu mod diğer yükselticileri ve FSR3-FG'yi de etkinleştirmek için kullanılabilir.
Bu bir önizleme sürümü olduğundan, muhtemelen bazı hatalar olacaktır. Lütfen bunları her zamanki gibi bildirin!

Bilinen sorunlar:
  • DLSS Ray Reconstructions kullanan oyunlar RR etkinleştirildiğinde düzgün çalışmayabilir.
  • Modun çalışması için bir upscaler'ın aktif olması gerekir, sadece DLSS Frame Generation etkinleştirildiğinde ve oyunda upscaler olmadığında çalışmayacaktır.
  • Upscaler'lar arasında geçiş yapmak FG'nin çalışmamasına neden olabilir. En iyi sonuçlar için Upscaler'ları değiştirdikten sonra oyunu yeniden başlatın

0.10.4 ve yeni Uniscaler

0.10.4:​

• Add CAS sharpening Pass to DLSS versions that do not ship with built-in sharpening (2.5.1.0+)
This works just like the One added to XeSS'in the previous release.
  • Overhaul swap chain management Logic to be more resilient
It fixes race conditions on Cyberpunk while starting up, alongside possibly improving Support for Games that recreate the swap chain during runtime.
  • Work around a crash caused by calling specific XeSS functions during startup while ReShade is active
It should allow you to use ReShade'in Games that Support XeSS'in the use_game_upscaling mode again.
  • Add implementation of GPU faking for macOS.
The GPU should now be faked correctly, but something else seems to still be preventing Unreal Engine Games from allowing DLSS. This workaround only works on D3DMetal.
  • Re-enable Support for display resolution Motion vectors.
It might fix FSR3'in a very small amount of Games, most Games do not use these Motion vectors

A New mod from LukeFZ called "Uniscaler"This is a Preview for "Uniscaler", the Next version of FSR2FSR3.New features and improvements:
  • One DLL that is compatible with all FSR versions
  • Allows you to change the used upscaler from the Config file, even if the Game itself does not Support it!
  • Can use both DLSS-FG and FSR3-FG inputs if provided by the Game to eliminate HUD ghosting.
Bug fixes over FSR2FSR3:
  • Fixes compatibility with FSR3-FG Games like TLOU
  • Improves/fixes image quality issues in Horizon: Forbidden West
  • Potentially others.
The mod is now an all-in-One solution for upscaling in most DX12 Games - If the Game supports any One of the three upscalers (DLSS, FSR2/3, XeSS) this mod can be used to enable the other upscalers and FSR3-FG as well. As this is a Preview release, there will probably be some bugs. Please report them as usual! Known issues:
  • Games using DLSS Ray Reconstructions may not work properly when RR is enabled.
  • An upscaler needs to be active for the mod to work, just enabling DLSS Frame Generation and no upscaler in the Game will not work.
  • Switching between Upscalers can potentially cause FG to stop working. Restart the Game after switching Upscalers for the best results
  • How to install:
Put all files from the uniscaler mod folder into the Game directory. Highlights:-For the stub_ngngx, you will only need to put it in the Game directory and run EnableSignatureOverride. Reg if you undergo a crash after doing a step above

Ben bunu yazıyı atınca gördüm. 😁😁

Mesaj yazarken ilk sayfadaydı mesaj yazma yeri o yüzden görmemişim bunu. Neyse artık.

Son düzenleme:
Merbahalar forum halkı. :)

Uzun zamandır ortalık sessizdi bende önemli bir güncellemenin geldiğini görünce sizlerle paylaşmak istedim.

Ben kendim denemedim ama hem dosya linkini atıyorum hem de nelerin değiştiği bir listeyi atıyorum. Okuyup kendiniz ona göre tartarsınız önemli olup olmadığını.

Dosya Linki:

Dosyaları tek tek VirusTotal ile tarattım. Bir şey çıkmadı. Yine de siz emin olmak için tekrar taratabilirsiniz.

**NOT: En son mod sürümü hakkındaki bilgiler her zaman başlığın altındadır!

Bu, FSR2FSR3'ün bir sonraki sürümü olan "Uniscaler" için bir önizlemedir.

Yeni özellikler ve iyileştirmeler:
  • Tüm FSR sürümleriyle uyumlu bir DLL
  • Kullanılan upscaler'ı yapılandırma dosyasından değiştirmenize izin verir, **oyunun kendisi desteklemese bile!
  • HUD gölgelenmesini ortadan kaldırmak için oyun tarafından sağlanmışsa hem DLSS-FG hem de FSR3-FG girişlerini kullanabilir.

FSR2FSR3'e göre hata düzeltmeleri:
  • TLOU gibi FSR3-FG oyunlarıyla uyumluluğu düzeltir
  • Horizon'daki görüntü kalitesi sorunlarını iyileştirir/düzeltir: Yasak Batı
  • Potansiyel olarak diğerleri.

Mod artık çoğu DX12 oyununda yükseltme için hepsi bir arada bir çözümdür - Oyun üç yükselticiden (DLSS, FSR2/3, XeSS) herhangi birini destekliyorsa, bu mod diğer yükselticileri ve FSR3-FG'yi de etkinleştirmek için kullanılabilir.
Bu bir önizleme sürümü olduğundan, muhtemelen bazı hatalar olacaktır. Lütfen bunları her zamanki gibi bildirin!

Bilinen sorunlar:
  • DLSS Ray Reconstructions kullanan oyunlar RR etkinleştirildiğinde düzgün çalışmayabilir.
  • Modun çalışması için bir upscaler'ın aktif olması gerekir, sadece DLSS Frame Generation etkinleştirildiğinde ve oyunda upscaler olmadığında çalışmayacaktır.
  • Upscaler'lar arasında geçiş yapmak FG'nin çalışmamasına neden olabilir. En iyi sonuçlar için Upscaler'ları değiştirdikten sonra oyunu yeniden başlatın

Ben bunu yazıyı atınca gördüm. 😁😁

Mesaj yazarken ilk sayfadaydı mesaj yazma yeri o yüzden görmemişim bunu. Neyse artık.

Eline sağlık, HUD titremesi ve stutter sorunları çözüldü mü acaba, her oyun için tek dosyamı yapmış bir de

Eline sağlık, HUD titremesi ve stutter sorunları çözüldü mü acaba, her oyun için tek dosyamı yapmış bir de

Uzun zamandır pek bakmadım açıkçası. Bazı oyunlarda varken bazı oyunlarda devam ediyor. HUD titremesi için DLSS 3 olan oyunlar çözüm olabiliyor ama FSR 2 destekli oyunlarda HUD sorunu yakın zamanda çözülecek gibi durmuyor.

BU yeni çıkan "Uniscaler" ile yine oyununa göre dosya atman gerekecek ama eskisi gibi sürümüne göre atman gerekmeyecek. Denemediğim için pek ayrıntım yok.

Uzun zamandır pek bakmadım açıkçası. Bazı oyunlarda varken bazı oyunlarda devam ediyor. HUD titremesi için DLSS 3 olan oyunlar çözüm olabiliyor ama FSR 2 destekli oyunlarda HUD sorunu yakın zamanda çözülecek gibi durmuyor.

BU yeni çıkan "Uniscaler" ile yine oyununa göre dosya atman gerekecek ama eskisi gibi sürümüne göre atman gerekmeyecek. Denemediğim için pek ayrıntım yok.

DLSS3 çoğu oyuna geldi sayılır, A Plague Tale Requim oynuyordum en son onda HUD titremesi vardı deneyeceğim akşam bakalım nasıl olmuş

CyberPunk'ta son gelen güncellemeyi bir deniyeyim dedimde tam gözlere şenlik denecek türden bir durum oldu. :D

Screenshot 24.03.2024 16_52_10-min.png

Yeni konular

Geri
Yukarı