FSR desteklemeyen kartlarda FSR kullanılabiliyor mu?

Oyunun steam üzerinden olması gibi bir şart yok değil mi hocam ? En çok verim aldığınız oyunlar hangisi oldu ? Ben GTX 1650Ti laptop kullanıyorum .
İstediğiniz oyunu hatta pencereyi ölçekleyebilirsiniz. Şahsen GTA 5de, Warzone da, Forza Horizon 5 de, Shadow of the Tomb Raider da felan işime yarıyor. Bu arada NIS biraz daha yi gibi FSR'dan.

Dosya Ekleri

• 1645403254316.png
    1645403254316.png
    54,3 KB · Görüntüleme: 50
Geforce experience üzerinden kullanmaya çalıştım bugün ama direk monitör çözünürlüğümü 4k'ya çekti ( monitör 1080p) kullanamadım o yüzden :(
Dinamik Çözünürlük çarpanları açıksa kapatın, windows görüntü ayarlarında bulunan çözünürlük ayarı 1080p ise 4k olmaması gerekir.

Evet. 10 TL ye satın almıştım Ultra ayarlarda Vram'in yetmediği oyunlarda 720p'den 1080p'ye ölçekliyorum bu sayede daha detaylı grafik elde edebiliyorum, grafikler normal 1080p gibi net ve canlı olmaz fakat oyundan oyuna değişebilir bu durum. Hem NIS hem FSR var bu yazılımın içinde artı olarak başka ölçeklendirme metodları da var.
Tam tersini yapabiliyor muyuz? Bazı oyunlarda DSR iyi çalışmıyor da.

Tam tersini yapabiliyor muyuz? Bazı oyunlarda DSR iyi çalışmıyor da.
Mesela 1.5 olarak ayarlarsanız mevcut çözünürlüğün %50 üzerine ölçekler, ancak 4K'yı 1K ya ölçeklemek isterseniz 0.5 değerini girmeniz gerekir, malesef buna müsade etmiyor. Yani girebileceğiniz en düşük rakam 1.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı