FSR, DLSS, XeSS, teknolojileri gelişmeler ve takip konusu

Şu an oyunlara tam olarak ne zaman yayılacak 2024 başlarında mı artık yeni çıkan oyunlarda FSR3 göremek istiyoruz.

Şimdi hocam, Avatar diye bir oyun çıkacak 7 Aralık'da ona geliyor FSR 3. AMD sponsorlu zaten. DLSS 2 de var ancak FSR 3 olunca Bütün kartlar ekmek yiyecek yani.

Starfield, zaten DLSS 3 şu an betada. FSR 3 de yapılıyordur.

Üstat bana Minecraft lazım avatarı kim oynayacak :D

40 yılda bir kart aldım RT açayım dedim Minecraft'ta 70-90 arası geziyor, AMD şaka gibi.

Ona gelmesi çok zor bence. AMD tahminimce FSR3'ü tam yapmadı. Yoksa SDK dediğimiz Açık Kaynak Kodunu yayınlaması gerekirdi yoksa. Böylece oyunlara çok kısa sürede mod olarak gelebilirdi.

Bazı oyunlar NVIDIA sponsorlu olduğu için, aralarında bir anlaşma yaptıklarını düşünüyorum ben.

Mesela CP77 Phantom Libery ile RTX On bir şekilde ve RTX 40xx üzerine çıktı. O kartlar ile lansmanı yaptı. Belli bir zamana kadar aralarında NVIDIA ve CD Project Red anlaşma yapmıştır belki. Şu şu zamana kadar farkı bir firmanın teknolojisi gelmeyecek gibisinden. NVIDIA da az değil bence o da engel oluyor.

Aynı, Bazı durumlarda suçu birinin üstüne atarsın da arkada asıl suçlu o suçu atandır ya aynı o.

Bazı oyunlar NVIDIA sponsorlu olduğu için, aralarında bir anlaşma yaptıklarını düşünüyorum ben.
Kesinlikle katılıyorum parasını basıp kendine optmizasyon yaptırıyor, tekel olmanın faydaları.

Doom Eternal da RT açıp 200+ FPS alırken minecrafta 90 FPS almak bana mantıklı gelmiyor yani. Utanmasalar Ray Tracing yerine nividya RTX yazacaklar.

Ona gelmesi çok zor bence. AMD tahminimce FSR3'ü tam yapmadı. Yoksa SDK dediğimiz Açık Kaynak Kodunu yayınlaması gerekirdi yoksa. Böylece oyunlara çok kısa sürede mod olarak gelebilirdi.
Dediğim gibi tek sıkıntı uzaktaki bazı dokuların titremesi ve bozulması, bozulması pek mühim değil çünkü fark edilmesi gerçekten zor. Ama 3.1 yada 3.2 gibi bir yama ile titreme sorununu düzeltecekler ve bozulmayıda dahada azaltacaklarını düşünüyorum.

Dediğim gibi tek sıkıntı uzaktaki bazı dokuların titremesi ve bozulması, bozulması pek mühim değil çünkü fark edilmesi gerçekten zor. Ama 3.1 ya da 3.2 gibi bir yama ile titreme sorununu düzeltecekler ve bozulmayı da daha da azaltacaklarını düşünüyorum.

Bu NativeAA modunda tam oluyor mu bilmiyorum ama Kalite modunda oluyor olabilir. NVIDIA da daha önceden buna benzer bir sorun yaşıyordu. Sonradan DLAA ve güncelleme sayesinde düzeldi.

Kesinlikle katılıyorum parasını basıp kendine optmizasyon yaptırıyor, tekel olmanın faydaları.

Doom Eternal da RT açıp 200+ FPS alırken minecrafta 90 FPS almak bana mantıklı gelmiyor yani. Utanmasalar Ray Tracing yerine nividya RTX yazacaklar.

Haklısın valla diyecek söz yok. İsteseler Dediğin gibide yaparlar. Hiç belli olmaz. :D

@BoşluktaDüşünenAdam @BoşluktaDüşünenAdam

Hocam geçen gün yazdığınız destek mesajından ötürü teşekkürler. Mesajınız silinmiş uyarı almadınız umarım.

Son düzenleme:
Bu nativeaa modunda tam oluyor mu bilmiyorum ama kalite modunda oluyor olabilir. NVIDIA da daha önceden buna benzer bir sorun yaşıyordu. Sonradan DLAA ve güncelleme sayesinde düzeldi.

Haklısın vallahi diyecek söz yok. İsteseler dediğin gibide yaparlar. Hiç belli olmaz. :D

@BoşluktaDüşünenAdam @BoşluktaDüşünenAdam

Hocam geçen gün yazdığınız destek mesajından ötürü teşekkürler. Mesajınız silinmiş uyarı almadınız umarım.

Rica ederim hocam. Haklının yanında durmak benim için çok önemli bir şey ve merak etmeyin herhangi bir ceza almadım. Demek ki Mod'lar bile beni haklı bulmuş. :D
Bu arada konu sahibinden af buyuruyorum konusuyla alakasız bir mesaj yazdığım için

Geri
Yukarı