FSR ve RSR aynı anda kullanılır mı?

Süleyman80

Kilopat
Daha fazla  
6600 XT ekran kartım var destekleyen oyunlarda ikisini birden kullanabilir miyim? Mesela Cyberpunk 2077 de ikisini aynı anda açabiliyorum.

Hayır kullanamazsın RSR native çözünürlüğü düşürerek açılır FSR direk upscale eder.
İkisini aynı anda açtığımda çakışma olur mu? Ben Cyberpunk oynarken RSR açıyorum oyunda zaten FSR 1.0 var 2.0 daha gelmedi onu da ultra kaliteye alıyorum. O zaman yanlış yapıyorum.

İkisini aynı anda açtığımda çakışma olur mu? Ben Cyberpunk oynarken RSR açıyorum oyunda zaten FSR 1.0 var 2.0 daha gelmedi onu da Ultra kaliteye alıyorum. O zaman yanlış yapıyorum.

Olur açamazsın bile zaten öyle hatırlıyorum aynı anda açamazsın zaten ne yapacaksın oluşan yapay pixelleride mi yapay pixellere dönüştürüceksin?

Olur açamazsın bile zaten öyle hatırlıyorum aynı anda açamazsın zaten ne yapacaksın oluşan yapay pixelleride mi yapay pixellere dönüştürüceksin?
FSR ayarlarını oyun içi değiştirdiğimde FPS ciddi oranda değişiyor yani çalışıyor ama gözle göremediğim bir yırtılma oluyor mu, yada oyun içi FSR açında RSR devre dışı kalıyor mu bilmiyorum. Çünkü oyuna girerken sağ üstte RSR açık diye söylüyor. Teknik açıdan mümkün mü onu öğrenmek istedim açıkçası hocam.

FSR ayarlarını oyun içi değiştirdiğimde FPS ciddi oranda değişiyor yani çalışıyor ama gözle göremediğim bir yırtılma oluyor mu, ya da oyun içi FSR açında RSR devre dışı kalıyor mu bilmiyorum. Çünkü oyuna girerken sağ üstte RSR açık diye söylüyor. Teknik açıdan mümkün mü onu öğrenmek istedim açıkçası hocam.

Hocam RSR zaten FSR tabanlı aynı şeyi yapmış olursun eksra bir artısı olmayacak sana.
Ve ikisinin de algoritması aynı düşük çözünürlüğü native çözünürlük yapmak veya yaklaştırmak yani sen 720P'yi 2K yapmak istersen yine aynı şeyi yapmış oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı