Fttb fiber modülde Max hızın 87 Mbps olması

3secuk

Hectopat
Arkadaşlar taşınacağım yeni adreste fttb fiber altyapı mevcut. Apartmanın bodrumunda fiber kutusu mevcut ama daireye kadar telefon(bakır kablo) ile geliyor. NetSpeed'den altyapı sorguladığımda alabileceğim Max hızın 87 Mbps ve santrala uzaklığımın 4 metre olacağını görüntülüyorum. Asıl sorum 100 Mbps almak istiyorum ve TT, Millenicom vb servis sağlayıcıları ile görüştüğüm zaman bazıları 100 Mbps rahat alabileceğimi bazıları ise kopma sorunu yaşayabileceğimi söylediler. Biraz araştırma yaptım fttb sistemlerde çok rahat 100 Mbps alınabiliyormuş ama ne kadar doğru olduğunu bilmediğim için size sormak istedim. Acaba altyapı sorgulamada Max hızın 87 Mbps olarak gözüken fttb fiber modülünde 100 Mbps sorun yaşamadan alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_140514.jpg
    IMG_20200927_140514.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 175
Arkadaşlar taşınacağım yeni adreste fttb fiber altyapı mevcut. Apartmanın bodrumunda fiber kutusu mevcut ama daireye kadar telefon(bakır kablo) ile geliyor. NetSpeed'den altyapı sorguladığımda alabileceğim Max hızın 87 Mbps ve santrala uzaklığımın 4 metre olacağını görüntülüyorum. Asıl sorum 100 Mbps almak istiyorum ve TT, Millenicom vb servis sağlayıcıları ile görüştüğüm zaman bazıları 100 Mbps rahat alabileceğimi bazıları ise kopma sorunu yaşayabileceğimi söylediler. Biraz araştırma yaptım fttb sistemlerde çok rahat 100 Mbps alınabiliyormuş ama ne kadar doğru olduğunu bilmediğim için size sormak istedim. Acaba altyapı sorgulamada Max hızın 87 Mbps olarak gözüken fttb fiber modülünde 100 Mbps sorun yaşamadan alabilir miyim?
87 yazdığına bakma çünkü o hızlar teorik olarak alabileceğin hız olarak girilir. 100 Mbps'a kadar rahat alırsın diye düşünüyorum. Kaldı ki modeminde SNR Margin değiştirme özelliği bulunuyorsa, SNR Margin değerini düşük değerlere çekerek hızını yükseltebilirsin.

87 yazdığına bakma çünkü o hızlar teorik olarak alabileceğin hız olarak girilir. 100 Mbps'a kadar rahat alırsın diye düşünüyorum. Kaldı ki modeminde SNR margin değiştirme özelliği bulunuyorsa, SNR margin değerini düşük değerlere çekerek hızını yükseltebilirsin.

Teşekkür ederim 100 Mbps alacağım aldıktan sonra hat değerlerini paylaşırım.

Geri
Yukarı