FTTB ile fiber hat çekilebilir mi?

Migalex

Decapat
Şu an Türknet kullanıyorum Türk Telekom altyapısı üzerinden. 35/3 mbit bağlantımda genel olarak bir sorunum yok. Sokağımdaki kutu Tip23 erişim kabini. Evim müstakil. Evin dış duvarında küçük bir kutucuk var, kabine uzaklığım ise 15 metre civarı. Ev içinde Cat6 döşeli ancak RJ11 jack çakılı ucunda ve sadece 2 renk bağlı. TTnet kapsam haritası bölgem hakkında bilgi vermiyor. Vodafone, Türknet gibi ISS firmaları adresim için 70-80 Mbit hız öngörüyor. Fixnet sorgusunda ise "FİBER: EVET FTTB sistem" cevabı alıyorum. Bu durumda benim evimin duvarındaki kutuya kadar fiber kablo gelmiş midir gelmemiş midir? Eğer erişim kutusuna kadar fiber varsa evime kendi imkanlarım ile çekme şansım var mı? VDSL olmayan gerçek fiber bağlatabilir miyim?

Modem değerlerim ise şu şekilde:

• Değer 3070 Kbit/s 35839 Kbit/s
  • Ulaşılabilir değer 53323 Kbit/s 128484 Kbit/s
  • SNR Marjı 36.8 dB / 32.1 dB
  • Zayıflatma 4.5 dB / 2.5 dB
  • Çıkış gücü 12.5 dBm/ 0.0 dBm

Ayrıca SNR marjı gün içerisinde 40db buluyor.
Bu konu hakkında bir fikri olan yok mu ?
Şu an Türknet kullanıyorum Türk Telekom altyapısı üzerinden. 35/3 mbit bağlantımda genel olarak bir sorunum yok. Sokağımdaki kutu Tip23 erişim kabini. Evim müstakil. Evin dış duvarında küçük bir kutucuk var, kabine uzaklığım ise 15 metre civarı. Ev içinde Cat6 döşeli ancak RJ11 jack çakılı ucunda ve sadece 2 renk bağlı. TTnet kapsam haritası bölgem hakkında bilgi vermiyor. Vodafone, Türknet gibi ISS firmaları adresim için 70-80 Mbit hız öngörüyor. Fixnet sorgusunda ise "FİBER: EVET FTTB sistem" cevabı alıyorum. Bu durumda benim evimin duvarındaki kutuya kadar fiber kablo gelmiş midir gelmemiş midir? Eğer erişim kutusuna kadar fiber varsa evime kendi imkanlarım ile çekme şansım var mı? VDSL olmayan gerçek fiber bağlatabilir miyim?

Modem değerlerim ise şu şekilde:

• Değer 3070 Kbit/s 35839 Kbit/s
  • Ulaşılabilir değer 53323 Kbit/s 128484 Kbit/s
  • SNR Marjı 36.8 dB / 32.1 dB
  • Zayıflatma 4.5 dB / 2.5 dB
  • Çıkış gücü 12.5 dBm/ 0.0 dBm

Ayrıca SNR marjı gün içerisinde 40db buluyor.
Bu konu hakkında bir fikri olan yok mu ?
Bir fikri olan bile yok mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı