FTTH altyapı için sağlayıcı önerisi

lau4es

Kilopat
Daha fazla  
Yeni taşınacağım evimde Türk Telekom FTTH bulunmakta. Yani fiber altyapı ayağıma gelmişken sonuna kadar kullanmak istiyorum ancak Türk Telekom'un fiyatları bütçemi aşıyor. Ayrıca TurkNet'de ağustos ayıyla beraber Turk Telekom'un FTTH altyapısını kullanabiliyor. Çoğu kişi bana TurkNet'in kumar olduğunu ve Netspeed, Millenicom gibi servis sağlayıcılarını düşünmemi istedi ama onlar da fiyat/performans değiller bana göre. Kafam karıştığı için yorumlarınız değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

turknet.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet. Kurulum süreleri diğer firmalara göre biraz daha uzun olsa da kaliteli bir hizmet veriyorlar, ve başka hiçbir firmada 85 TL'ye 100 Mbps fiber + ücretsiz modem hizmeti alamazsınız.
Ortalama 10 iş günü içinde internetiniz kullanıma hazır duruma gelir.
TurkNet'e başvurmayı düşünürseniz JNO40VN13DMK davet kodunu abone olurken kullanırsanız ikimizde 1 ay ücretsiz internet kazanırız.

TurkNet. Kurulum süreleri diğer firmalara göre biraz daha uzun olsa da kaliteli bir hizmet veriyorlar, ve başka hiçbir firmada 85 TL'ye 100 Mbps fiber + ücretsiz modem hizmeti alamazsınız.
TurkNet'e başvurmayı düşünürseniz JNO40VN13DMK davet kodunu abone olurken kullanırsanız ikimizde 1 ay ücretsiz internet kazanırız.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

TürkNet. Kurulum süreleri diğer firmalara göre biraz daha uzun olsa da kaliteli bir hizmet veriyorlar, ve başka hiçbir firmada 85 TL'ye 100 Mbps fiber + ücretsiz modem hizmeti alamazsınız.
TürkNet'e başvurmayı düşünürseniz JNO40VN13DMK davet kodunu abone olurken kullanırsanız ikimizde 1 ay ücretsiz internet kazanırız.

TürkNet'ten memnun musunuz 100 Mbps üzerinden kaç alıyorsunuz

Ardahan`da ikamet ediyorum. Ülkenin çok fazla yatırım yapılmamış yerlerinden. Telefon hattı üzerinden VDSl internet alıyorum. Normalde Türk Telekom kullanıyordum, memnun gibiydim. Birkaç ay önce fiyat politikaları gereği yollarımı ayırmak zorunda bırakıldım. Şu an Türknet`ten hizmet alıyorum. Aylık 88 tl ödüyorum, aylık 1000 dk ev telefonu hizmeti ile kullanıyorum. Yalın interneti tercih edip 85 tl ödemekte mümkün ama ihtiyaç meselesi. Her neyse mevcut altyapı gereği teorik olarak maksimum 35 mbit internet alabilmem mümkün. Evimin santrale çok yakın olmadığını da belirtmem lazım. Paketi satın alırken ne kadar alabiliyorsanız o kadar veriyoruz, kısıtlama yok demişlerdi. Çokta süper gelişmiş özellikleri olmayan telekomun modemi üzerinden kablolu bağlantı sağladığımda 32 mbit download, 7 mbit upload alıyorum. Altyapım desteklese 75 mbit hizmet içinde aynı ücreti ödüyor olacaktım. Bağlatma sürecinde bir sorun yaşamadım, kargonun evrakları ulaştırma süresini dışarıda bırakırsak 2 gün içinde bağlandı. Aldığım bağlantı kalitesi ise türk telekomdan ne alıyırduysam aynı. Sonuçta altyapı onların başka bir şey beklememek lazım. Ama daha ucuza ve daha hızlı bir paket üzerinden kullanıyorum. Söyleyebileceğim şey şudur ki, eğer ttkomdan memnunduysanız türknetten de memnun olursunuz. Şayet bağlatmayı düşürseniz KOB68EE13UNT referansıyla başvuruda bulunursanız hem siz hem de ben bir ay fatura ödemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı