FTTH Bağlantıda fiber GPON ONT değişikliği

Aslında seri numarası ama Huawei ONT cihazının arkasında yazan seri numarasına baktım, arayüzdeki SN değeriyle başlangıçtaki bir miktar kısmı aynı, sonraki kısmı farklılık gösteriyor. Nokia'da durum nedir bilmiyorum, Nokia kullanan birisi yazarsa hepimiz bu konuda bilgilenmiş oluruz.

Kutudaki ve arayüzdeki SN değeri aynı.

DeğerYazdığı YerHexYazı
ONT IDArayüz0x44454641554c54000000DEFAULT
SLIDTelnet44 45 46 41 55 4C 54 00 00 00D E F A U L T 0 0 0 (Çevirildi.)
SNKutu ve ArayüzYazı olarak yazıyor.ALCLf9XXXXXX (Sansürledim.) (12 basamaklı.)

Son düzenleme:
Kutudaki ve arayüzdeki SN değeri aynı.

DeğerYazdığı YerHexYazı
ONT IDArayüz0x44454641554c54000000DEFAULT
SLIDTelnet44 45 46 41 55 4C 54 00 00 00D E F A U L T 0 0 0 (Çevirildi.)
SNKutu ve ArayüzYazı olarak yazıyor.ALCLf9XXXXXX (Sansürledim.) (12 basamaklı.)
Bu değerleri Huawei ONT cihazına girip denemek gerekiyor. Huawei ONT cihazına geçmek isteyen bir arkadaş deneyip sonucu yazarsa hepimiz bilgilenmiş oluruz.

Bu değerleri Huawei ONT cihazına girip denemek gerekiyor. Huawei ONT cihazına geçmek isteyen bir arkadaş deneyip sonucu yazarsa hepimiz bilgilenmiş oluruz.

Hocam şimdi sn değerimi 4 harf 8 sayı olarak elimdeki fazladan Huawei Ont'ye girdim(Nokia kullanıyorum). Kendisi otomatik olarak Apply'ye tıklayınca değiştirdi değeri(baştaki 4 harfi rakama dönüştürdü). Nokia ontden fiber kabloyu çıkarırken normal kablo çıkarır gibi çıkarsam kabloya bir zarar gelmez değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi sn değerimi 4 harf 8 sayı olarak elimdeki fazladan Huawei Ont'ye girdim(Nokia kullanıyorum). Kendisi otomatik olarak Apply'ye tıklayınca değiştirdi değeri(baştaki 4 harfi rakama dönüştürdü). Nokia ontden fiber kabloyu çıkarırken normal kablo çıkarır gibi çıkarsam kabloya bir zarar gelmez değil mi?
Fiber kabloyu plastik (ve renkil - genelde yeşil) kısmından tutup kenarlarından sıkarak çıkartabilirsiniz. Plastik kısmından tutarak çıkardığınızda zarar gelmez.

Huawei HG8310M ONT'yi tam zamanında sipariş verdim. Gelsin çalışacak mı yazarım.

Pon ışığı sabitleniyor fakat internet gelmiyor, modemde internet kırmızı yanıyor
PON ışığı sabitlendiyse ONT düzgün çalışıyor demektir. Modem dediğin şey Türk Telekom'un verdiği router mı? 5 dakika bekleyince de mi bağlanmadı İnternet'e?
Benim Mikrotik router'da yeni ONT cihazını ilk defa bağlayınca (eskisini çıkarıp yenisini bağlayınca) 5 dakika kadar İnternet'e bağlanmıyor. Sonrasında bağlanıyor.

Geri
Yukarı