FTTH internet saha/santral uzaklığı olur mu?

Alperen88

Picopat
Daha fazla  
Iyi geceler arkadaşlar. Fiber (FTTH)'de saha/santral uzaklığı olur mu? Bazı ISS firmalarında 0 gibi bir şey gördüm.

FTTH sisteminde bu durum önemli değildir.
Benim asıl merak ettiğim FTTH dahi olsa imzadaki mbps lerin bazı kullanicilar tarafından tam alınmasi bazısında packet loss kaybı yaşanması.. Bunun sebebi neler olabilir ?
Fiberde uzaklık hızı etkilemiyor diye biliyorum.

Bakırda uzaklığa göre hızda kayıplar oluyor.
Hocam FTTH nin FTTB den farkı asıl burada ortaya çıkıyor bence.. bugün konustugum telekom yetkilisi packet loss ların az da olsa FTTB de olabileceğini soyledi.. Teknik tarafını bilmiyorum tabiki..

Benim asıl merak ettiğim FTTH dahi olsa imzadaki Mbps'lerin bazı kullanicilar tarafından tam alınmasi bazısında packet loss kaybı yaşanması. Bunun sebebi neler olabilir?

FTTH sisteminde bu olay pek olmaz araya bakır girerse oluşur.
Paket kaybı yaşanıyorsa modem kaynaklı ya da fiber kabloda kullanılan soketlerin bağlantısında hata yapılmış olabilir.

@Patrixcs ben bugün 24 mbps lik paketi için Türk telekoma başvuru yaptım hocam darısı başınıza... umarım verdiğim fahiş fiyatın karşılığı pişmanlık olmaz 😂
Paket kaybı yaşanıyorsa modem kaynaklı ya da fiber kabloda kullanılan soketlerin bağlantısında hata yapılmış olabilir.
Ben de öyle düşünüyorum hocam.. ki saha dolabı FTTH da binaya konulan kutulardır diye tahmin ediyorum..

Son düzenleme:
@Patrixcs ben bugün 24 Mbps'lik paketi için Türk telekoma başvuru yaptım hocam darısı başınıza... Umarım verdiğim fahiş fiyatın karşılığı pişmanlık olmaz 😂

Ben de öyle düşünüyorum hocam. Ki saha dolabı FTTH da binaya konulan kutulardır diye tahmin ediyorum.

O kutular ana kabloyu dairelere daha ince fibere ayırmak için konuluyor bir nevi öylede denilebilir.

Geri
Yukarı