Fujifilm XT200 vs iPhone 14 Pro

318177

Hectopat
Selam.
Fujifilm XT-200 alacaktim fakat fiyatları çok uçtu bunun yerine uzerine para ekleyip 13 Pro, 14 Pro veya 14 Pro düşünüyorum.
Sizce kamera almak mi mantikli? Yoksa telefon alip kisa 2 3 dakikalik klipleri telefon ile cekmek mi?
Gimball vb esyalar alacagim telefonun yaninda.

Şu an telefon kameradan daha mantıklı geliyor sizce hangisini almalıyım şu anda iPhone 11 kullanıyorum.
Arkadasimin kamerasini kullanmistim 30 saniyelik bir test cekimi icin Premiere Pro'da renderledik ve cidden kalitesi 1080P'den 720P'ye dusmus gibi oldu. Ondan dolayi kameraya bosa para vermek de istemiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
X-T200'ün video performansı iPhone 14 Pro ile veya başka bir akıllı telefon ile kıyaslanamaz bile. Alan derinliği, otomatik/hızlı odaklama, video içi yüz/göz takibi, düşük ışık performansı vs her türlü X-T200. Ama çok profesyonel işler yapmayacaksanız tabii ki X-T200'e gerek yok. Telefon kamerası ile de tatmin edici işler çıkar. Render konusunda da render çıktı ayarı çok önemli. Ayarsız render yapılırsa Camtasia çıktısından farkı olmaz. Render ayarınızı paylaşır mısınız?

Son düzenleme:
Ne çekip nerede yayınlayacaksın? İyi aydınlatılmış ortamda telefon ile VLOG tarzı içerikler üretilebilir. Sürekli gezerek kendini çekmeyi düşünüyorsan yine telefon veya DJI pocket 2 gibi cihazlar işini görür. Profesyonel görünecek işler çıkartmak istiyorsan her ikisi de (X-T200, Iphone 14 Pro) tercih edilecek cihazlar değil bence. Gövde içi görüntü sabitlemesi olan, gelişmiş video özellikleri bulunan bir cihaz bakman iyi olur. Iphone 14 Pro bütçesi ile X-S20, 18-55 kit lens, yedek pil, hafıza kartı hatta küçük video ışığı ve gimbal gibi birçok ekipman alınabilir.

Ne çekip nerede yayınlayacaksın? İyi aydınlatılmış ortamda telefon ile vlog tarzı içerikler üretilebilir. Sürekli gezerek kendini çekmeyi düşünüyorsan yine telefon veya DJI pocket 2 gibi cihazlar işini görür. Profesyonel görünecek işler çıkartmak istiyorsan her ikisi de (X-T200, iPhone 14 Pro) tercih edilecek cihazlar değil bence. Gövde içi görüntü sabitlemesi olan, gelişmiş video özellikleri bulunan bir cihaz bakman iyi olur. iPhone 14 Pro bütçesi ile X-S20, 18-55 kit lens, yedek pil, hafıza kartı hatta küçük video ışığı ve gimbal gibi birçok ekipman alınabilir.

Selam gec dondum kusura bakmayin, 3 4 dakikalik bir muzik klibi dusunuyorum ışığı gün isigi acik havada lacak sekilde uzerine 2 3 filtre basip kurgusunu yapip kesip biçip direkt YouTube'a yukleyecegim bu kadar.

Yalnızca nadiren kullanacağın bir iş için bir makine almak çok mantıklı olmayabilir. Senin durumunda telefon iyi bir seçenek gibi. Kameradan para kazanmayacaksan yatırım yapmanın da pek manası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı