Full body programı yorumlama

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Haftada 3 gün yapıyorum. Programımda eksik ya da fazla olan kısımları bana söyler iseniz ona göre düzeltmek istiyorum.
Ve hareketlerin hepsi İngilizce çünkü ben öyle buldum. Türkçelerini bilmiyorum ama ilgilenen arkadaşlar zaten anlayacaktır.

* Not : Fitness 6 aydır yapıyorum fakat, Son 1 haftadır gerçekten hakkını vererek yapıyorum.

Bacak

Leg Press 4x12 (Derecesiz olan)
Leg Extension 4x12
Leg Curl 4x12

Göğüs

Pec deck fly 4x12
Dips 4x12 (Makinanın desteği ile)
Dumbbel pullover 4x12

Omuz

Lateral Raises 4x12 (Genel omuzlar için)
One-ARM dumbbell rows 4x12 (Arka omuz)
Standıng bent-uver dumbbell raise 4x12 (Arka omuz)
Real deltoid machine 4x12 (Arka omuz)

*Arka omuz ağırlıklı olmasının sebebi rahatsızlığımdan dolayı.

Sırt

Lat pulldown vertical traction 4x12 (Alet olan)
Hyperextension 4x12
Barfiks 4x12 (Makinanın desteği ile)

Ön kol

Incline Dumbbell Curl 4x12
EZ-Bard preacher curl 4x12
Hammer curl 4x12

Arka kol

Trıceps Kıckbacks 4x12
Dumbbell row 4x12
Overhead Triceps Extensions

Ve en son barfiks destekli tekrardan 4x12, Ve en sonda bilek hareketi yapıyorum.

Son düzenleme:
Hocam ciddi başlayalı 1 hafta oldu, Ağırlık arttıra biliyor muyum bilmiyorum.

Yani zor ve yoğun bir program. Dinlenmeyle birlikte en az 1.5-2 saat sürdüğünü tahmin ediyorum. Bu şartlarda progress sağlanabilir mi emin değilim. Her bölge için 2 hareket belirlesen daha iyi olabilir. Hatta biceps ve triceps için 1 bile olabilir.

Yani zor ve yoğun bir program. Dinlenmeyle birlikte en az 1.5-2 saat sürdüğünü tahmin ediyorum. Bu şartlarda progress sağlanabilir mi emin değilim. Her bölge için 2 hareket belirlesen daha iyi olabilir. Hatta biceps ve triceps için 1 bile olabilir.
Evet zor ve yoğun bir program hele kol sırasında dumbell'leri alıp çeyizine götürenler varken çok can sıkıcı bir durum oluyor.

Dinlenmede : 75 saniye.
Minimum 45 dakika yapa biliyorum, Sıra bekleme vs vs.

Programı nereden buldun? Pressiz bir program ilk defa gördüm. Temel hareketlerin hiçbiri yok. Sırt için adam akıllı çekiş hareketin yok 2 hareketin daha fazla lat odaklı. Rahatsızlığını bilmiyorum yorum yapmak istemem ancak çekiş hareketlerinde de arka omzun ciddi çalışıyor onun yerine Military Press-Lateral Raise ve Read Delt Fly daha iyi olur gibi. Tüm vücut çalıştığın programda her kasın her ayrıntısını çalıştıramazsın faydadan çok zarar yazabilir çünkü çok fazla yorarsın kendini. Belli bir süre yaparsın daha sonra nerelerin eksik kalmış oraya odaklı bir program çıkartırsın kendine.

Geri
Yukarı