Full HD 144 HZ IPS Panel mi yoksa 4K 60 HZ mi?

Çözünürlük olayı çok değiştiriyor mu arkadaşlar? Sanki çok teknik bu soru ama benim için aslında sorun çözünürlüğün kendisi değil çünkü birçok oyun içinde scaling ayarı var. Renk canlılığında fark çok mu? Açıkcası laptobu konsol gibi kullanıp kapağını kapatmak panele ısıdan dolayı zarar verir korkusu da var.

Renkler ile çözünürlüğün uzaktan yakından ilgisi yok, 4K monitörlerde ekranda daha fazla piksel olduğu için çok daha net gözüküyor, yapıların çevresi ve uzakdaki nesneler çok daha keskin ve net görünüyor.

Çözünürlük olayı çok değiştiriyor mu arkadaşlar? Sanki çok teknik bu soru ama benim için aslında sorun çözünürlüğün kendisi değil çünkü bir çok oyun içinde scaling ayarı var. Renk canlılığında fark çok mu? Açıkcası laptobu konsol gibi kullanıp kapağını kapatmak panele ısıdan dolayı zarar verir korkusu da var.
Kapağını kapatman sorun yaratmaz 2-3 yıl aynı şekilde kullanmıştım laptobumu.4K için RTX 2080 laptop versiyonu yetersiz kalabilir bu yüzden 2K öneriyorum.

Devir 4k devri bu saatten sonra FHD ekranlara para verilmez
Full HD yapmışlar ekranı laptobun.144 Hz olması için. Benim seçeneğim yoktu eski pc garanti dahilinde bozulunca bunu üst model olarak verdiler arayıp ekranı 4k panel eklenir mi dedim malesef dediler. Yani ben 4k ayrı monitör alsam mı almasam mı? Full HD 144 zaten kendinde olan
Kapağını kapatman sorun yaratmaz 2-3 yıl aynı şekilde kullanmıştım laptobumu.4K için RTX 2080 laptop versiyonu yetersiz kalabilir bu yüzden 2K öneriyorum.
Max q değil yalnız. Cihaz yüksek seviyeli

Devir 4K devri bu saatten sonra FHD ekranlara para verilmez.

4K'da triple a oyunlarda 144 FPS verebilen ekran kartı üretilmedi, yanlış anlamayında boş boş konuşmayı bırakın 144Hz ve 60Hz arasında çok büyük fark var ve 4K çözünürlükte hiçbir ekran kartı 144 FPS'lere yaklaşamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Ben 2k da da oynayabiliyorum ama kaldı ki ultada bile oynanmıyor. Aşırı detaylar oyunu bozuyor ve adamları görmeni engelliyor bence. Ben hep düşük ayarlar ve az detayı tercih ediyorum.

Tabiki de 4K. Bütçen var sayarak yazıyorum.
4K kullanmayan tadını bilemez. 1080P zaten ölü yatırım, şuan en az 2K monitör alınmalı. İnc olarak 27 ve üstü olmalı.

2080Ti'lı laptop yok. 2080'li laptopta 4K oyun oynayamayacaksak hangi laptopla oynayacağız?

Üst seviye laptopların hepsinde 4K ekran kullanılıyor. Misal:

2080Ti'lı laptop yok. 2080'li laptopta 4K oyun oynayamayacaksak hangi laptopla oynayacağız?

Üst seviye laptopların hepsinde 4K ekran kullanılıyor. Misal:
RDR2 60FPS oynayamazsın mesela. Ayrıca MAX-Q olmasa bile RTX 2080 ile laptoplardaki RTX 2080 aynı performansı vermiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı