Full HD 144 HZ Monitör Tavsiyesi

enginbaba

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sağlam bir Full HD 144HZ Monitör tavsiyesi alabilir miyim?

Qp2vqr.jpg
g962EQ.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Viewsonic'in Xg2401 modelini kullanıyorum ve gayet memnunum.1 ms 144 hz gibi belirttiğiniz özelliklerin yanında renk kalitesi, siyah dengeleme gibi özellikleri gayet tatmin edici. Eğer ekran kartınız AMD ise freesync desteği de mevcut.

Ekran kartım R9 380, işlemcim de i7 4790k. Bazı oyunlarda haliyle 144hz'ten tam anlamıyla faydalanamasam da freesync sayesinde örneğin Pubg'de eski monitörüme göre rahatlıkla farkedilebilecek şekilde akıcılığı yakaladım.

Sistem GTX980 İntel I7 7700K 16GB RAM 3000MHZ.
Full HD PLS 27 INCH 60HZ Samsung kullanıyordum. Ama darbe gelmesi sonucu kullanılmaz hale geldi :).
Viewsonic XG2401 modelini bende gördüm, hoşuma gitti o olabilir evet. Antalya'da yaşıyorum ve monitörü vatan bilgisayardan test ederek alacağım. Nedeni bu tarz ürünlerde ışık sızması, ölü piksel, piksel sıkışması gibi sorunların oldukça yüksek olması. Kullandığım Samsung monitörü yaklaşık 3 sene önce vatan bilgisayardan almıştım 1000 TL'ye ve 4. üründe düzgün bir ürün gelmişti. Hepsinde yukarıda bahsettiğim sorunlardan herhangi biri vardı. Bu 3 sene boyunca güzel hizmet etti :).

Son düzenleme:
O zaman eğer TN panele geçerseniz monitörü kesinlikle beğenmezsiniz. C24FG70 modeline bakın.

O zaman eğer TN panele geçerseniz monitörü kesinlikle beğenmezsiniz. C24FG70 modeline bakın.

Evet bunu gördüm ve çok beğendim ama vatan bilgisayar satmıyor. VA panel olan hiç bir monitörü satmıyor.

Keşke Full HD için, IPS 144HZ olsa. Adamlar 2K için yapmış, Full HD'de yok ne kadar üzücü.

Edit: Vatan bilgisayar dediğin monitörü satıyormuş, hayret bir şey dün baktığımda görememiştim. Kafamda bir soru var @Ali Güngör bu arkadaşı incelemiş ve 1MS demiş. Ancak bazı yerlerde 4MS olduğu ve bazı haber sitelerinde "1 ms MPRT spesifikasyonu için kurumsal testler esas alınmıştır. Tepki süresi test koşullarına göre değişiklik gösterebilir" ibaresine değinilmiş. Kafam bulandı.

Son düzenleme:

Bu monitörle ilgili yabancı forumlarda oyun esnasında mouse'u hareket ettirdikçe renklerin morlaştığını söyleyen bir çok kullanıcı gördüm, yoksa curved ve VA panel oluşu beni de cezbetmişti açıkçası. Şöyle de videoları mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı