Fuma 2 ve B450M S2H uyumu

Murat Erol

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sorunumu size şöyle izah edeyim; yeni bir hazır sistem aldım ve stok soğutucu kullanmak istemiyorum o yüzden fuma 2 hava soğutucusunu satın aldım ama anakartım B450M S2H. Diğer forumlarda, yazılarda bazı arkadaşlar anakart zarar görür, kırılır, taşımaz vs şeyler söylüyorlar ayrıca RAM'lar ile temas halinde olacağını da söylediler, olsa bile bunun RAM'lara bir zararı var mıdır? Kullanmış, kullanan veya konu hakkında bilgisi olan birisi lütfen bana yardımcı olsun, teşekkür ederim şimdiden. İyi forumlar dilerim.

B450 S2H ile 5600X kullanmak pek sağlıklı değil şimdi bana karşı çıkanlar olacaktır kullanılmaz demiyorum kullanılır fakat sağlıklı olmaz o kadar parayı bu soğutucuya vereceğine 120mm sıvı soğutucu alsan daha iyi olurdu. İade edebiliyorsan iade et soğutucuyu.
Aldığı soğutucu 120mm sıvı soğutmalardan daha performanslı. Konuya dönecek olursak bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. O anakart ile 3 fanlı Snowman MX6 kullananlar var. Yalnız kasa genişliğine dikkat et. Kasaya sığıyor mu onu araştır.

Aldığı soğutucu 120mm sıvı soğutmalardan daha performanslı. Konuya dönecek olursak bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. O anakart ile 3 fanlı Snowman MX6 kullananlar var. Yalnız kasa genişliğine dikkat et. Kasaya sığıyor mu onu araştır.
Birkaç yerde sığıyor denildi fakat yine de tam bilmiyorum.Spec Delta kasası genişlik 210mm ve fuma 2'nin 155mm. Kablolama için arka tarafa alan ayırdılar desek sığma ihtimali nedir?

Tabi performanslı olacak hocam dev gibi soğutucu ama 120mm güzel ve ufak duruyor o yüzden dedim.

Noctua NH-D15S kullaniyorum. Sizin sogutucunuzdan daha agir bir sogutucu. Simdiye kadar yerinden bile kipirdamadi.

Kisacasi kirilma gibi bir durum olmaz.
İçimi rahatlattınız,teşekkür ederim.Kullandığınız bilgisayar kasasının genişliği kaç mm öğrenebilir miyim rica etsem?
Noctua NH-D15S kullaniyorum. Sizin sogutucunuzdan daha agir bir sogutucu. Simdiye kadar yerinden bile kipirdamadi.

Kisacasi kirilma gibi bir durum olmaz.
Ayrıca kullanan birisi olarak hava soğutmayı önerir misiniz? Sıvı soğutmaya göre +'sı nedir sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı