FurMark RTX 3070 değerleri normal mi?

justypasha

Femtopat
Daha fazla  
Hocam hangi uygulamada test edersem edeyim %100 kullandığını söylüyor GPU'yu ancak Görev Yöneticisi'ni açtığımda %40 gibi komik bir sonuçla karşılaşıyorum.
Ek: Alt Tab atarak bakmıyorum 2. monitörden sabit olarak aldığım değerdir.
Ek: Kartı 2. el aldım drivera kadar sorunsuz yükledim aklımda birkaç şüphe var anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Ayrıyeten aklıma gelen bir şey daha var birçok dostum RX 5500 XT 4 GB R5 3600 ile dropsuz şekilde oyun oynayabilirken aynı oyunlarda drop alarak oynuyorum.
Bir ekleme daha yapacağım GPU Shark'ta baktığımda GPU limit reached yazısıyla karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-01 033516.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-01 033516.png
    313,2 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran görüntüsü 2024-04-01 033519.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-01 033519.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hangi uygulamada test edersem edeyim %100 kullandığını söylüyor GPU'yu ancak Görev Yöneticisi'ni açtığımda %40 gibi komik bir sonuçla karşılaşıyorum.
Ek: Alt Tab atarak bakmıyorum 2. monitörden sabit olarak aldığım değerdir.
Ek: Kartı 2. el aldım drivera kadar sorunsuz yükledim aklımda birkaç şüphe var anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Ayrıyeten aklıma gelen bir şey daha var birçok dostum RX 5500 XT 4 GB R5 3600 ile dropsuz şekilde oyun oynayabilirken aynı oyunlarda drop alarak oynuyorum.
Bir ekleme daha yapacağım GPU Shark'ta baktığımda GPU limit reached yazısıyla karşılaşıyorum.

Diğer konulara bir şey diyemeyeceğim ama dropların ekran kartı sebepli olduğunu sana düşündüren nedir?

Diğer konulara bir şey diyemeyeceğim ama dropların ekran kartı sebepli olduğunu sana düşündüren nedir?
İşlemci %20 kullanıyor genel olarak oyun içi ekran kartınıda %40 kullanıyor gpu shark testine baktığımdada power limited yazısını gördüm bunun üzerine aklıma direk 2. El olduğu için ısınmaması için limit koyulduğu geldi

Geri
Yukarı