Futbol kariyerime devam etmek istiyorum ancak şartlar el vermiyor

YOLDAŞ Yasin

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 9 yıldır futbol oynuyorum ve bu 9 yıl boyunca fiziğimden dolayı yaşıtlarıma göre sürekli daha düşük seviyede oynadım. Şu an 16 yaşındayım, 165 boyum var ve 45 kiloyum. Genlerim o kadar kötü ki günlük 4000-5000 kalori yemek yememe rağmen hala kilo alamıyorum, uzayamıyorum. Son zamanlar da ise çevrem de sadece 1-2 yıl futbol oynayıp farklı farklı kulüplere transfer olan, kariyerleri gayet başarılı olan arkadaşlarımın paylaşımlarını görmek benim canımı sıkıyor. Ben haftada 4-5 gün antrenman yaparken, onlar 1-2 antrenman yapıyor ve bir şekilde bir yerlerde tutunabiliyorlar ama ben yapamıyorum, olmuyor yani, çevremde beni destekleyen kişi sayısı sıfır. Babama gidiyorum, anlatıyorum olayı "sen de bir baltaya sap olamadın" diyor, anneme gidiyorum "senden bir şey olmayacağı belliydi zaten" diyor, hocalarımın ağzından zaten güzel bir şey çıkmıyor. Çocukluğumdan beri yeri geldi hafta da 7-8 antrenman yaptım ama olmadı ve olmamaya da devam ediyor, bu durum beni öldürüyor resmen. En kötü olan da mutlak sonun farkında olmam, bu gidişle belki de canımdan çok sevdiğim futbolu bırakmak zorunda kalacağımı bilmem. Ne yapmam lazım gerçekten bilmiyorum, artık antrenman yapmak dahi istemiyorum ama futbolu bırakırsam içinden çıkılmaz bir depresyona gireceğimi de biliyorum. Ne yapmam lazım abiler ablalar? Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Futbol özelinde hedeflerin var ise, zorunda olmadığın sürece asla pes etmemen gerekiyor. Tükettiğin besinler, bulunduğun takımın antrenörlerinin bilgisizliği, uyguladığın antrenmanların yeterliliği, şiddeti ve doğruluğu fiziksel gelişimin açısından büyük önem arz eden faktörlerin başında geliyor. Maddi şartlar el veriyorsa bir bireysel antrenör ile kondisyon ağırlıklı ek çalışmalar yapabilirsin.

Hocam yetenek ve gen meselesi bir yere kadar maalesef üzgünüm ama her çalışan futbolcu olsaydı herkes futbolcu olabilirdi. Ama çalışmaya devam edersen kapılar aralanabilir birşeyler değişebilir 16 yaşındasın daha belli olmaz hiçbirşey bu yaşta.

Futbol özelinde hedeflerin var ise, zorunda olmadığın sürece asla pes etmemen gerekiyor. Tükettiğin besinler, bulunduğun takımın antrenörlerinin bilgisizliği, uyguladığın antrenmanların yeterliliği, şiddeti ve doğruluğu fiziksel gelişimin açısından büyük önem arz eden faktörlerin başında geliyor. Maddi şartlar el veriyorsa bir bireysel antrenör ile kondisyon ağırlıklı ek çalışmalar yapabilirsin.
Sorun da orda işte, bu zamana kadar yeri geldi gece 2-3 kadar çalıştım, kendi paramla bir şeyler yaptım, ailem hiç destek olmuyor.

Hocam yetenek ve gen meselesi bir yere kadar maalesef üzgünüm ama her çalışan futbolcu olsaydı herkes futbolcu olabilirdi. Ama çalışmaya devam edersen kapılar aralanabilir birşeyler değişebilir 16 yaşındasın daha belli olmaz hiçbirşey bu yaşta.
Aklımda o var zaten. Bu sene bırakırım, 17 yaşımda bir şekilde toparlanıcam, 18 de tekrar şansımı deneyeceğim.

Aklımda o var zaten. Bu sene bırakırım, 17 yaşımda bir şekilde toparlanacağım, 18 de tekrar şansımı deneyeceğim.

Umudunu kırmak istemem fakat 18 yaş, herhangi bir takımın alt yaş kategorisinde yer almıyorsan veya iyi sayılabilecek bir altyapı seviyesinde değilsen, olsa da üst seviyelerin olmayacağı ve her şey için çok geç olduğu bir yaş.

Geri
Yukarı