Futbol oynamayı çok seviyorum fakat iyi oynayamıyorum

HacıKedi

Hectopat
Daha fazla  
Futbol izlemeyi çok severim. Geçmişte oynanan Avrupa maçlarına günde 2 saatimi ayırıyorum diyebilirim. Futbol oynamayı çok seviyorum ama pek iyi oynayamıyorum. Maçlarda topla oynama sürem çok az. Defans yapıyorum. Aynı zamanda genellikle hücum hattında takılıyorum ama top ayağıma gelmiyor. Geçen maç top ayağıma geldiği an vurup gole çevirmiştim. Arkadaşım çok iyi oynuyor. Topu kalede ayagina alıyor çalim atip şut çekiyor ve gol atiyor. Kötü oynasamda üzülmüyorum ama gol atınca çalım atınca çok mutlu olüyorum ne yapmam lazım ne gibi antrenmanlar yapabilirim? Not: Aynı zamanda kick box ve yüzme ve voleybol ile de ilgileniyorum. Başka spora yönel yazmanız bana pek yardımcı olmaz maalesef.

Tekniğini geliştir. YT'de bununla ilgili videolar izle. Yasin Korkmaz, Fourlife

Bi de topun size gelmesini beklemeyin. Kapmaya çalışın. Tabii sürekli top peşinde koşarak kendinizi yormayın. Yani gereksiz yere de koşma.

Hangi pozisyon da daha iyiyseniz oraya yönelin. Defans oynuyorsanız adam adama sıkı markajınızı geliştirin. Biraz da fiziğiniz varsa rakipi geçirmessiniz.

Mevkiniz yanlış olabilir. Bende ne yapsam ne etsem güzel oynayamıyordum. Sonra bir gün kaleye geçtim ve kalede bayağı oynayabildiğimi gördüm. Hatta kaleden gol attığım bile oldu.

Hangi pozisyon da daha iyiyseniz oraya yönelin. Defans oynuyorsanız adam adama sıkı markajınız geliştirin. Biraz da fiziğiniz varsa rakipi geçirmessiniz.

Vücut olarak yapılı boy olarak yaşitlarımdan 1 tık uzun ve aşırı olmasa da kiloluyum. Defans uygun gibi.

Mevkiniz yanlış olabilir. Bende ne yapsam ne etsem güzel oynayamıyordum. Sonra bir gün kaleye geçtim ve kalede bayağı oynayabildiğimi gördüm. Hatta kaleden gol attığım bile oldu.

Merkez orta saha denemeyi düşünüyorum.

Tekniğini geliştir. YT'de bununla ilgili videolar izle. Yasin Korkmaz, Fourlife

Bi de topun size gelmesini beklemeyin. Kapmaya çalışın. Tabii sürekli top peşinde koşarak kendinizi yormayın. Yani gereksiz yere de koşma.
Teşekkürler.

Bir noktaya kadar çalışarak geliştirirsin. O noktadan sonrası yeteneğe bağlı. Sen günlerce çalışırsın ufak bir hareket için. Adamın biri gelir 10 dakikada daha iyisini yapar. Öyle olmasa herkes futbolcu olurdu. Olduğu kadar geliştir kendini.

Geri
Yukarı